Nowoczesne mieszkanie: aranżacja salonu z kuchnią

2016-08-04 16:44

Salon z kuchnią tworzy otwartą przestrzeń dzienną. Właścicielka nowoczesnego mieszkania w Poznaniu prywatnie zajmuje się projektowaniem wnętrz. W aranżacji wnętrza mieszkania postawiła na funkcjonalnym minimalizm i prostotę. Zależało jej przede wszystkim na tym, by wnętrze pozostało przestronne. Zobacz jak mieszka architekt wnętrz!

Do nowoczesnego mieszkania na nowym poznańskim osiedlu właścicielka postanowiła wpuścić jak nawięcej słońca i jak najmniej przedmiotów. Dlatego salon z kuchnią tworzą nowoczesną, owartą przestrzeń dzienną. – Do wyboru tego mieszkania przekonały mnie wielkie okna zwrócone na południe. Mam w wnętrzu mieszkania naturalne światło przez cały dzień, a do tego własny taras – zaznacza właścicielka i projektantka wnętrz. Przemawia do niej skandynawski dizajn w surowym, funkcjonalnym wydaniu. I taka jest aranżacja salonu z kuchnią.

Nowoczesne mieszkanie: proste jest piękne

Z pięknymi przedmiotami Monika obcuje na co dzień, projektując wnętrza i prowadząc sklep z markowym wzornictwem. W swoim nowoczesnym mieszkaniu postanowiła ograniczyć ich liczbę, zyskując w zamian przestrzeń i światło. – Kiedy kolory w aranżacji wnętrza ograniczone są do minimum, a kształty uproszczone, zaczynamy zwracać uwagę na niuanse, takie jak faktura – mówi Monika. Umeblowanie w salonie z kuchnią jest ascetyczne, ale wysokiej jakości. Przez długi korytarz wchodzimy do prosto urządzonej przestrzeni dziennej. Przedpokój wypełniła obszerna zabudowa. Główne miejsce do przechowywania - szczelna zabudowa na ścianie korytarza, jest niemal niewidoczna. Dla urozmaicenia ciągu frontów jeden moduł Monika przeznaczyła na półki wyróżnione drewnianą okleiną. Wraz z szafą w sypialni dostarcza właścicielce aż nadto miejsca na ubrania, drobiazgi, sprzęty domowe, a nawet książki. Dzięki tym licznym schowkom nie było potrzeby wstawiać do pokoju dziennego jakichkolwiek mebli ponad niezbędne minimum.

Zobacz też: Aranżacja wnętrz w stylu nowoczesnym >>>

Nowoczesne mieszkanie: salon z kuchnią

Strefę dzienną w nowoczesnym mieszkaniu (salon z kuchnią) rozświetla ciepłe światło wpadające przez mleczne rolety. Oddzielną w oryginalnym projekcie kuchnię Monika bez wahania otworzyła na salon. Umowną granicę między salonem a kuchnią zaznaczyła, przedłużając drewniany blat kuchenny, który płynnie zamienia się w stolik barowy. Monika zastosowała sprawdzone triki optyczne, by wzmocnić efekt przestronności w aranżacji salonu z kuchnią: stolik kawowy jest transparentny, tapicerowane stołki barowe i fotel stoją na ażurowych nogach. Świetlistości w aranżacji wnętrza mieszkania sprzyja przewaga bieli zastosowanej na ścianach, lakierowanych meblach kuchennych i lampach. Chociaż urządziła sobie oddzielną pracownię, właścicielka przyznaje, że służy ona głównie jako pokój gościnny. Lepiej pracuje się na kanapie i przy jadalnianym stole.

Wnętrze mieszkanie: kuchnia otwarta

W weekendowe wieczory właścicielka ma czas na spotkania z przyjaciółmi, wspólne gotowanie i biesiadowanie. Dzięki połączeniu salonu z kuchnią, przygotowując potrawy, nie traci bliskiego kontaktu z siedzącymi przy barku gośćmi. Strefę roboczą można w całości oświetlić zamontowanymi w podwieszanym suficie reflektorami. Pozostałe źródła światła przeznaczone są dla konkretnych punktów: nad płytą indukcyjną można włączyć lampki okapu, nad barkiem – trzy wiszące kule. Jeden pas świetlny ułatwia pracę przy zlewie, drugi, pod sufitem – tworzy przyjemny nastrój.

Autor projektu: Monika Kowalczyk Home Design