Nowoczesna aranżacja wnętrz: nowoczesny projekt wnętrz na 75 mkw!

2016-02-09 16:57 Agnieszka Zawadzka

Nowoczesna realizacja projektu wnętrz 75-metrowego mieszkania w Warszawie daje poczucie spójności, konsekwencji i harmonii. Szarości i krople koloru w nowoczesnej aranżacji wnętrz przepięknie ze sobą korespondują, a dobór i zestawienie elementów wykończenia maksymalnie wykorzystują potencjał miejsca. Zobaczcie realizację projektu nowoczesnego wnętrza w prawdziwym mieszkaniu autorstwa iHOMEstudio.

Nowoczesna aranżacja i projekt wnętrz 75-metrowego mieszkania oparta została na zasadach zdrowego minimalizmu. Ściśle określona gama kolorystyczna koloru ścian, konsekwencja w kolorystyce mebli i oszczędność detalu (za to szalenie oryginalnego) dały w efekcie bardzo ciekawą interpretację nowoczesnej aranżacji współczesnego mieszkania.

Nowoczesne wnętrza: minimalizm z umiarem

Umiar w projektowaniu wnętrz potrzebny jest też w oszczędnym z definicji minimalizmie. Aby ukończone wnętrze nie wiało stylistycznym chłodem, potrzebny mu jest charakterystyczny i skupiający uwagę akcent. Intensywny kolor i kształt karminowej lampy, organiczna forma stołka barowego czy kontrastowy do charakteru wnętrza dywan, w błyskawiczny sposób udomawiają nowoczesne i minimalistycznie urządzone wnętrze. Cechy wyjątkowości i personalizacji w aranżacji nowoczesnego wnętrza nie mogą zostać pominięte. Na przykłądzie tej realizacji znajdujemy je w niezwykle przyjemny sposób - jako niewielkie, jakby niechcący ukryte w nowoczesnej przestrzeni drobiazgi: zabawne wieszaki na ubrania w przedpokoju, zabawne grafiki na antracytowej ścianie czy... plastyczne dmuchawce naklejone nad ramą łóżka w sypialni.

Nowoczesne wnętrza: kolorystyczna kraina łagodności

Kolorystyka nowoczesnego wnętrza przestronnego mieszkania, w ciekawy sposób zróżnicowana, daje jednak wrażenie spójnej całości. Dominujący w przestrzeni jadalni i kuchni antracyt oraz biel przełamano przybrudzonym odcieniem niebieskiego w zabudowie kuchennej. W części dziennej szarość koloru ścian przechodzi w łagodny odcień gołębi. Ciekawie równoważy się z grafitowym kolorem sofy i popielatą szarością miękkiego dywanu z wysokim runem. W monochromatycznym wnętrzu zadbano jednak również o charakterystyczny akcent kolorystyczny: czerwony gazetownik i utrzymany w głębokim błękicie portret na ścianie.