Nowoczesna aranżacja mieszkania: wnętrze w ponadczasowych barwach

2016-06-28 15:27 Anna Szeweluk

W nowoczesnej aranżacji mieszkania forma zastosowanych elementów wyposażenia podąża za ich funkcją. We wnętrzu postawiono na prostotę, minimalizm i funkcjonalność. Urok barw uniwersalnych sprawił, że aranżacja stała się ponadczasowa. Zobacz projekt nowoczesnego wnętrza autorstwa architekta Patryka Kowalskiego!

W nowoczesnej aranżacji mieszkania projektant zdecydował się na wspólną, otwartą przestrzeń kuchni, jadalni oraz salonu. Dzięki temu nowoczesne mieszkanie optycznie zyskało na wielkości. Aranżacja kuchni to nowoczesna, biała zabudowa, zamknięta w prostych bryłach. Ciąg roboczy został zaaranżowany w kształcie litery C i zakończony dodatkowym blatem w formie barku, przy którym można usiąść na wysokich hokerach. W ten sposób przestrzeń zyskała dodatkową strefę, w której można zjeść posiłek a także została ona sprytnie oddzielona od części dziennej. Bazą całej aranżacji są białe ściany optycznie powiększające przestrzeń. Na podłodze zaś pojawiają się białe płytki oraz drewno. Zróżnicowanie okładzin na podłodze to dobry pomysł by dodatkowo zaznaczyć oddzielną strefę w mieszkaniu gdy nie mamy w nim podziałów w postaci ścian. Jasną białą aranżację wnętrza uzupełniają czarne oraz stalowe akcenty. W niewielkim salonie główna rolę gra jasna, beżowa sofa naprzeciwko której, na ścianie pojawiły się geometryczne sześciany pełniące role półek. Pomiędzy nimi stanęły drewniane stoliki kawowe o ciekawym, organicznym kształcie. W projekcie zdecydowano się na 1 ścianę w innym kolorze niz biały. Ściana naprzeciwko strefy kuchennej została pomalowana na modny odcień koloru niebieskiego.

Zobacz też: Aranżacje wnętrz w kolorze białym >>>

Nowoczesna aranżacja: funkcjonalny minimalizm

Nowoczesny styl we wnętrzach cieszy się dziś ogromną popularnością. Funkcjonalny minimalizm i prostota zniechęca jednak zwolenników przytulnych wnętrz pełnych dekoracyjnych dodatków. W nowoczesnych przestrzeniach bardzo często pojawiają się proste linie, kształty,  a meble stanowią geometryczne bryły – dzięki temu aranżacja mieszkania tworzy wrażenie geometrycznego porządku i harmonii. Zabudowy wpuszczone w ścianę pozwalają ukryć wszystkie niezbędne i jednocześnie wprowadzające chaos do aranżacji elementy. W takich wnętrzach forma podąża za funkcją – projektanci dążą do maksymalnej funkcjonalności ukrytej w najprostszych formach.

Autor projektu: www.patrykkowalski.eu