Naturalne materiały we wnętrzach. Moda na len

2009-02-24 1:00

Trend ekologiczny to coś więcej niż sezonowa miłość. Każdy moment jest dobry, aby we wnętrzach otoczyć się lnem i docenić jego subtelną urodę. Lniane zasłony, poszewki, czy obrusy z lnu dodają wnętrzom lekkości.

Len szczególnie nadaje się do dekorowania okien. Lniane zasłony i firany chociaż kojarzą się z szorstką i sztywną tkaniną, wcale taki nie muszą być. Wręcz przeciwnie. Len bywa lekki jak mgiełka, zwiewny i przejrzysty. W tej formie polecany jest na firanki. Subtelna siateczka splotu szczególnie pięknie wygląda, gdy prześwieca przez nią słoneczne światło. Grubsze płótna proponowane są na zasłony. Powieszenie białych i gładkich zasłon nada wnętrzu klimat kojarzący się z antykiem. Natomiast za pomocą barwionych na delikatny odcień uzyskamy efekt przytulności i bezpretensjonalności.

Szlachetny len prowadzi wyrafinowaną grę z oryginalną, niefarbowaną wełną. Kolorystyka harmonizuje z naszym zimowym klimatem (który ostatnio wciąż się ociepla), dominują w niej więc rozbielone szarości i poszarzałe biele. Dla ożywienia dodano szczyptę różu. Dzięki stonowanej gamie barw na znaczeniu zyskują faktury. Aby nie popsuć tego efektu, warto jest dobrać drewniane meble o prostych formach.

W jadalni...

Uroczyste okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Klasycznym, ale wciąż bezkonkurencyjnym rozwiązaniem pozostaje śnieżnobiały obrus z cienkiego płótna. Len jest najlepszym materiałem na serwety, serwetki i bieżniki. Za prawdziwie elegancką uchodzi również biała zastawa stołowa. Pałacowy styl podkreślimy, dobierając do niej kielichy z bezbarwnego szkła, srebrne dodatki oraz kryształowe dekoracje, w których tysiącem refleksów odbijać się będzie migotliwe światło świec.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022