Nasz skrawek ziemi

2015-07-08 14:52 Dorota Jaworska
Joanna Łąki
Autor: Marcin Czechowicz Lubię funkcjonalność i prostotę, podkochuję się w bieli oraz subtelnych beżach i szarościach. Z radością oswajam styl skandynawski tak, by nabrał cech indywidualnych i zatracił swoją surowość - mówi Joanna.

Tata Joanny mawiał, że każdy powinien mieć swój skrawek ziemi, swój kawałek muru, swoje drzewo. To on wyszukał ten dom dla córki. Gdy go ujrzała, wiedziała, że to miejsce dla niej i jej rodziny…

Wyszukany przez tatę Joanny domek w podwarszawskiej miejscowości oczarował ją.  – Świadomość, że nie będę musiała uciekać z Warszawy w słoneczne dni, by rozkoszować się ciszą i zielenią, że będę pić lemoniadę pod własnym dębem, była cudowna – wspomina Asia. – Nie mogłam odpuścić: musiałam tu zamieszkać! Jestem bardzo wdzięczna tacie, że go znalazł. Ten dom stał się moim domem, a potem także mojego męża Marcina i naszych dzieci: Anieli, Anastazji i Borysa. Teraz malujemy, remontujemy, sadzimy, kosimy i robocie nie ma końca!

Powrót do dzieciństwa

Joanna jako dziecko spędzała wakacje u swojej babci Eugenii. Biegała boso po trawie, karmiła kotki, kąpała się w rzece, zjadała porzeczki z krzaka… Z tych cudownych czasów zapamiętała zapach werandy, kwiatów i przytulną, pełną uroku atmosferę babcinego domu. Chciała stworzyć u siebie klimat takiej swobody, harmonii i łączności z naturą. Teraz z mężem sadzą maliny, pielęgnują trawę, by dzieci zaznały tego szczęścia.

A to? A to, to dizajn!

Urządzanie domów zawsze interesowało Joannę. Zaczęła zgłębiać temat, pomagać innym w aranżowaniu wnętrz, poszerzać wiedzę na temat wzornictwa. – Szukałam w sklepach mebli i dodatków ładnie zaprojektowanych, dobrze wykonanych i w cenie dla zwykłych śmiertelników – opowiada. – W końcu postanowiłam więc sama założyć sklep z rzeczami gustownymi i dobrej jakości. Nazwałam go Toto Design. Ofertę zmieniałam wraz z potrzebami mojej rodziny, a sam sklep rósł dzięki zainteresowaniu klientów. Proponuję produkty od mebli, dekoracji po tapety i lampy, a wszystko z miłości do prostoty i dizajnu!