Motywy kwiatowe we wnętrzach, czyli stylowy FLOWER POWER!

2015-07-02 19:31

Motywy roślinne i kwiatowe w mega formacie to trend, który wprost z wybiegów mody trafił do naszych wnętrz. Ogromne kwiaty na poduszkach i pościelach czy egzotyczne liście na zasłonach i obrusach to print, który zdominuje nasze wnętrza tego lata. Zainspiruj się GALERIĄ najciekawszych propozycji z motywem kwiatowym do dekoracji wnętrz!

Spis treści

  1. Motywy kwiatowe we wnętrzach: liście, kwiaty, egzotyczne ptaki...
  2. Motywy kwiatowe we wnętrzach: na co postawić

Motywy roślinne w dekoracji wnętrz znane są od dawna, niemniej jeszcze nigdy nie były popularne w tak przeskalowanej wersji. Co stanowi siłę motywu wielkiego wzoru kwiatów w bieżącym sezonie?

Motywy kwiatowe we wnętrzach: liście, kwiaty, egzotyczne ptaki...

Motywy ogromnych liści, egzotycznych ptaków czy ogromnych kielichów wielobarwnych kwiatów wkradły się z impetem w tekstylia do naszych wnętrz. Do tego przeskalowane motywy owadów – ważek, żuków, pszczół, ciem, motyli – przybliżają nam na nowo tak bogaty w detale świat fauny i flory. Wzory są mocne, silne i niezwykle intensywne, dlatego z ich absorpcją do wnętrz nie należy przesadzać. Pamiętajmy też o sezonowości mody decydując się na bardzo intensywne kolory i wzory tapet.

Motywy kwiatowe we wnętrzach: na co postawić

Czymże jednak byłaby moda (w tym również wnętrzarska), gdyby nie można się nią było bawić! Dlatego w tym sezonie postawmy na barwne i łatwo wymienialne dekoracje z motywem przeskalowanych roślin i zwierząt! Zadbajmy o wielobarwne, tropikalne w wyrazie zasłony, dywany, poszewki dekoracyjne, dywaniki łazienkowe czy drobną ceramikę. Bawmy się wielobarwnymi ręcznikami, ściereczkami i bieżnikami. Dla podbicia stylu egzotycznych motywów we wnętrzu wprowadźmy żywe rośliny do stałej ekspozycji w salonie i w kuchni. Pojedyncze (za to spektakularne) liście w pojedynczej kompozycji ze szklanym wazonem czy bukiety ogromnych kwiatów peonii to doskonale zintegrowane z modnym motywem kwiatowym dodatki do naszych wnętrz.

Nasi Partnerzy polecają