Motywy kwiatowe we wnętrzach, czyli stylowy FLOWER POWER!

2015-07-02 19:31

Motywy roślinne i kwiatowe w mega formacie to trend, który wprost z wybiegów mody trafił do naszych wnętrz. Ogromne kwiaty na poduszkach i pościelach czy egzotyczne liście na zasłonach i obrusach to print, który zdominuje nasze wnętrza tego lata. Zainspiruj się GALERIĄ najciekawszych propozycji z motywem kwiatowym do dekoracji wnętrz!

Motywy roślinne w dekoracji wnętrz znane są od dawna, niemniej jeszcze nigdy nie były popularne w tak przeskalowanej wersji. Co stanowi siłę motywu wielkiego wzoru kwiatów w bieżącym sezonie?

Motywy kwiatowe we wnętrzach: liście, kwiaty, egzotyczne ptaki...

Motywy ogromnych liści, egzotycznych ptaków czy ogromnych kielichów wielobarwnych kwiatów wkradły się z impetem w tekstylia do naszych wnętrz. Do tego przeskalowane motywy owadów – ważek, żuków, pszczół, ciem, motyli – przybliżają nam na nowo tak bogaty w detale świat fauny i flory. Wzory są mocne, silne i niezwykle intensywne, dlatego z ich absorpcją do wnętrz nie należy przesadzać. Pamiętajmy też o sezonowości mody decydując się na bardzo intensywne kolory i wzory tapet.

Motywy kwiatowe we wnętrzach: na co postawić

Czymże jednak byłaby moda (w tym również wnętrzarska), gdyby nie można się nią było bawić! Dlatego w tym sezonie postawmy na barwne i łatwo wymienialne dekoracje z motywem przeskalowanych roślin i zwierząt! Zadbajmy o wielobarwne, tropikalne w wyrazie zasłony, dywany, poszewki dekoracyjne, dywaniki łazienkowe czy drobną ceramikę. Bawmy się wielobarwnymi ręcznikami, ściereczkami i bieżnikami. Dla podbicia stylu egzotycznych motywów we wnętrzu wprowadźmy żywe rośliny do stałej ekspozycji w salonie i w kuchni. Pojedyncze (za to spektakularne) liście w pojedynczej kompozycji ze szklanym wazonem czy bukiety ogromnych kwiatów peonii to doskonale zintegrowane z modnym motywem kwiatowym dodatki do naszych wnętrz.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021