Moje Mieszkanie 10/2013 - Dorota z Poznania: Guriana - moje twórcze alter ego

2014-02-10 16:29

Praca twórcza to jej żywioł. Wiele czasu poświęca szyciu toreb, poduszek, odnawianiu przedmiotów oraz autorskiemu scrapbookingowi. - To mój pseudonim w sieci – Guriana. Nie zawsze mam czas na realizację swoich pasji, ale tym bardziej cenię chwile im poświęcane. Kocham podróże, fotografowanie i sto innych rzeczy - mówi Dorota z Poznani.

Moje Mieszkanie 10/2013

Zainteresowanie rękodziełem, pracą twórczą, artystyczną towarzyszy mi od zawsze. Wiele lat prowadziłam własną firmę, ale potem wróciłam na etat, a wolne chwile poświęcam moim licznym pasjom. Na szczęście mieszkanie jest duże, więc mogłam pozwolić sobie na pracownię, którą nazywam swoim królestwem.

Uwielbiam brudzić ręce…

…farbami, tuszami, pastami. Kocham drewno i jego zapach. Lubię łączyć papier z wszelkim żelastwem (najlepiej zardzewiałym), koronkami i płótnem. Nie ma przy jemniejszej rzeczy niż wyszukiwać na pchlich targach staroci, które na pierwszy rzut oka nie nadają się do niczego, a potem sprawiać, że ożywają, stają się przydatne lub po prostu zdobią wnętrze. Każda z pasji pochłania mnie na jakiś czas, potem przychodzi pora następnej. Gdy moi synowie (dziś już dorośli) byli mali, w sklepach niczego nie było, poszłam więc na kurs kroju i szycia, by szyć ubrania z tkanin kupowanych w boju i z odzysku. Przechodziłam też fazę haftu krzyżykowego, szydełkowania, decoupage’u i Bóg wie czego jeszcze. Odnawiałam też meble metodą shabby chic i kolorowych przecierek (przez jakiś czas nawet je sprzedawałam w poznańskich galeriach, teraz robię to na własny użytek). Obecnie dużo czasu poświęcam szyciu toreb, poduszek itp. i ich ozdabianiu (transferując druk na płótno), odnawianiu oraz scrapbookingowi (z ang. scrap – skrawek, resztka, drobiazg, book – książka). Co roku latem urządzam w moim domku na wsi plenery artystyczne dla koleżanek z całej Polski, które poznałam m.in. w sieci, i wtedy oddajemy się swoim pasjom, wymieniamy doświadczenia, nawzajem się inspirujemy.

Poza definicją

Mój scrapbooking (tworzenie i ozdabianie albumów ze zdjęciami oraz pamiątkami rodzinnymi) nie jest typowy. Po drodze stał się bardziej sztuką, którą nazywamy mixed media, czyli kolażem lub asamblażem (trójwymiarową kompozycją tworzoną z różnych przedmiotów). Przy tworzeniu przydają mi się nabyte doświadczenia: wykorzystuję techniki i preparaty stosowane w decoupage’u przy kolażach, szycie – przy ozdobnym przeszywaniu stron, a „robienie przecierek” przy tworzeniu tła. O tej i innych pasjach piszę na blogu Guriana.blogspot.com – zapraszam do spotkania na nim!

Weź udział w konkursie

Jeśli głosujesz, możesz także pozostawić swój komentarz z uzasadnieniem wyboru. Najlepsze wypowiedzi nagrodzimy! Uwaga, nie zapomnij się zarejestrować - formularz rejestracji.

Sprawdź szczegóły konkursu

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień