Mój dom. Wnętrza pełne spokoju

2012-05-01 12:11

Uwielbiam mój dom - mówi Aneta o swoim mieszkaniu w Częstochowie. Wnętrza urządziła nowocześnie i przytulnie. Swój domu kocha za światło i spokój, które ją otaczają we wnętrzu. Pasją właścicielki jest jeździectwo. Dlatego wybiera dekoracje wnętrz z końskimi motywami.

W kolejnym odcinku Kocham mój dom tym razem prezentujemy mieszkanie w bloku z lat 70. Mimo że klatka schodowa okazała się brzydka, a wnętrza wymagały remontu, Aneta od razu poczuła, że to jej miejsce. Urzekło ją niezwykłe światło we wnętrzach i widok z okien na Sokole Góry. W trakcie remontu wnętrz wymieniono okna, drzwi i podłogi. Właścicielka lubi eleganckie i przytulne aranżacje wnętrz. Wnętrza jej domu mialy być jak najbardziej przestronne. Dlatego pod młot poszła jedna ze ścian - na bazie dwóch pokoi powstał pełen światła, przestronny salon.

Mój dom: aranżacja wnętrz

Aneta, szukając pomysłu na własne mieszkanie, inspirowała się magazynami wnętrzarskimi i blogami internetowymi. – Nie mam ulubionego stylu wnętrz. Pociąga mnie skandynawska prostota, ale chętnie zatrzymuję wzrok na wnętrzach utrzymanych w klimacie glamour. Bliskie są mi również wnętrza klasyczne, pełne starych mebli, bo taki był mój dom rodzinny - opowiada właścicielka.

Aranżacja wnętrz: dekoracje wnętrz

Białe ściany i meble, lustra i błyszczące powierzchnie - to przepis na podkreślenie przestrzeni w aranżacji wnętrz. Ale Aneta lubi barwy – przeszła nawet etap intensywnie kolorowych ścian w ,,panieńskim” pokoju. – Był jak poligon doświadczalny. Dzięki temu przekonałam się, że… w amarancie mi nie do twarzy - żartuje Aneta. Dziś w jej mieszkaniu kolorowe są tylko dodatki. Na neutralnym tle dobrze widać ich urodę. Dekoracje wnętrz zmieniają się często - w zależności od tego, czy właścicielkę ciągnie w danym momencie w stronę przepychu i teatralności, czy raczej - skandynawskiej powściągliwości. Aneta śmieje się, że ma duszę zbieracza, część dekoracji wnętrz czeka jeszcze na swoją ekspozycję. Żałuje tylko, że nie ma ogródka albo przynajmniej tarasu z prawdziwego zdarzenia. Jego brak wynagradza sobie ciętymi kwiatami, które często w ilościach hurtowych zdobią całe mieszkanie…

Wnętrza: sypialnia

Dekoracje wnętrz zmieniam pod wpływem pogody, pory roku, nawet impulsu. Stałe są tylko fotografie ślubne na ścianie w sypialni. Zastępują popularne kiedyś monidło. W sypialni szafa z lustrzanymi frontami pełni funkcję garderoby. Białe szafki zaprojektowała Aneta. Oryginalną ozdobę zaraz przy wejściu stanowi naklejone na drzwi lustro. Gospodyni otoczyła je dekoracyjnym ażurem z pleksi francuskiej firmy Domestic. Metalowe łoże pochodzi z IKEA. Przykryte elegancką kapą sprawia iście królewskie wrażenie. Do tego tiulowe zasłony w oknach i miękka wykładzina, która skłania do chodzenia boso. Na stoliku lampa Bourgie w klimacie neobarokowym.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021