Modne podłogi i styl

2011-02-11 12:09 Redakcja
Podłogi
Autor: Materiały prasowe firm Dąb Portofino, firma Kahrs

Podłoga to podstawa stylu w mieszkaniu. Często nie wiemy, jaki kolor mebli i dodatków będzie pasował do danej podłogi. Dobraliśmy umeblowanie do 27 najmodniejszych parkietów wykonanych z wybielanego, jasnego i ciemnego drewna.

Podpowiadmy jakie podłogi i meble wybrać do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Przykładowo podłogi bielone pasują do skandynawskich wnętrze, które są zawsze w chłodnej tonacji bieli, błękitów i perłowych szarości. Meble także są białe, malowane  transparentną lub kryjącą farbą. To oczywiste, że zwykle podłogi dobiera się w podobnej gamie. Są to różne odcienie bieli lub pastelowych szarości.

Jasna i nieosłonięta podłoga stanowi dobre tło dla nowoczesnych ażurowych mebli. Wyglądają lekko i elegancko, salon zaś w takim wydaniu wydaje się przestronniejszy. Efekt optycznego powiększenia uzyskamy dzięki neutralnym i zbliżonym do siebie kolorom ścian i podłogi.

W ascetycznej sypialni wyrazista podłoga będzie główną ozdobą wnętrza. Warto wybrać panele doskonale imitujące rysunek słojów. A więc stawiamy na podłogę wzorzysta, ale neutralną w kolorze.

 

Meble i dodatki do 27 najmodniejszych parkietów prezentujemy w marcowym wydaniu Mojego Mieszkania.

Podłogi
Autor: Materiały prasowe firm Zdjęcie James Dean, 79,99 zł, Pyramid-studios.vide.pl; łóżko z kolekcji Classic, 1449 zł, Meble Vox; lampa Kone, 1595 zł, Puffashop.com; stołek Cecil, 159 zł, Zara Home; drzwi z linii Millenium, 2100 zł, Dewro; Koldby skóra, 99,99 zł, IKEA