Minimalistyczna aranżacja wnętrz w trzech kolorach: brąz, biel i czerń

2014-05-12 12:58

Piaskowy brąz, czysta biel i klasyczna czerń są gwarancją eleganckiej i stylowej aranżacji wnętrz. Stonowana kolorystyka, minimalizm w dodatkach, a przy tym dbałość o najmniejszy szczegół, często decydują o powodzeniu aranżacji. Prezentujemy wnętrze dwupoziomowego mieszkania, w którym kolory pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale idealnie sprawdzają się także w roli wyznacznika poszczególnych stref mieszkania.

Spis treści

  1. Kolor jako wyznacznik poszczególnych stref
  2. Aranżacja funkcjonalnej kuchni według projektu studia 3XA

Założeniem projektowym była minimalistyczna aranżacja wnętrza dwupoziomowego mieszkania składającego się z salonu, kuchni połączonej z jadalnią, dwóch sypialni, a także łazienki i toalety ogólnej. Wnętrze mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej 64 mkw zostało podzielone na dwie strefy – sypialną oraz dzienną. Część sypialną projektanci ze studia 3XA zdecydowali się urządzić na niższej kondygnacji mieszkania, natomiast na kondygnacji wejściowej (poziom +1) zaaranżowano strefę dzienną. Minimalistyczna aranżacja dwupoziomowego apartamentu utrzymana jest w neutralnych barwach. Zestawienia piaskowego brązu z czystą bielą i klasyczną czernią nadają wnętrzu niepowtarzalnego stylu i elegancji.

Kolor jako wyznacznik poszczególnych stref

Projektanci ze studia 3XA zdecydowali się na konsekwencję kolorystyczną w aranżacji wnętrza, która sprawia, że całość tworzy estetyczną i niezwykle spójną przestrzeń mieszkalną. Akcenty kolorystyczne pojawiające się w części dziennej, mają swoje odzwierciedlenie także na poziomie sypialnym. Kondygnacje połączono liniowymi schodami, a ich konstrukcja pozwala na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni pod nimi i wykorzystanie jej na dodatkową zabudowę meblową. Na część dzienną składa się pokój połączony z kuchnią i jadalnią. Ciekawym pomysłem jest wydzielenie w centralnej części kuchennej trzonu zabudowy meblowej. Aranżację strefy kuchenno-jadalnej cechuje kolorystyczne zróżnicowanie poszczególnych części. Takie rozwiązanie sprawia, że powierzchnia zarówno kuchni jak i jadalni została optycznie powiększona.

Aranżacja funkcjonalnej kuchni według projektu studia 3XA

Aranżacja kuchni, podobnie jak całego mieszkania, charakteryzuje się wyważeniem kolorystycznym. Wykorzystane kolory sprawiają, że minimalistyczne wnętrze kuchenne to niezwykle stylowa przestrzeń. Projektanci zdecydowali się na białe fronty kuchennej zabudowy, które nadają wnętrzu dodatkowej lekkości. Specjalnie wydzielona centralna zabudowa meblowa została wyróżniona kolorem piaskowego brązu, dzięki czemu pełni ona rolę wyznacznika pomiędzy poszczególnymi strefami. Dodatkowym rozróżnieniem strefy kuchennej i dziennej jest zróżnicowany kolorystycznie sufit. Część jadalną wyznacza niewielki drewniany stół, który wzbogacony został oryginalnymi czarnymi krzesłami.