Mieszkanie w stylu wielkomiejskiego modernizmu. Pomysłowy sposób na łazienkę w sypialni!

2024-05-23 15:33

180 m na jednym poziomie i to nie dość, że na najwyższej kondygnacji budynku Rezydencja Łazienki Park, to jeszcze w pobliżu natury! Brzmi luksusowo? I tak jest też w środku. Za aranżacją tego wnętrza stoi pracownia KODO. Zajrzyjmy do środka mieszkania w stylu modernizmu!

Spis treści

  1. Mieszkanie w stylu modernizmu
  2. Modernistyczny salon
  3. Modernistyczna kuchnia i jadalnia
  4. Sypialnia w stylu modernistycznym
  5. Łazienka przy głównej sypialni
  6. Wnętrze w stylu wielkomiejskiego modernizmu. Zdjęcia 

Mieszkanie w stylu modernizmu

Mieszkanie zostało urządzone z myślą o wynajmie długoterminowym. M.in. dlatego projekt miał być jak najbardziej atrakcyjny wizualnie. 

Apartament składa się z salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, holu, pralni, pomieszczenia gospodarczego, ogrodu zimowego w postaci przeszklonej logii, dwóch pokoju, w tym jednego z prywatną łazienką, łazienki dostępnej z korytarza oraz sypialni master z garderobą i przeszkloną łazienką.

Stylistka mieszkania jest bardzo stonowana. Próżno szukać tam mocniejszych barw. Oparto ją raczej na eleganckich kolorach ziemi. 

Modernistyczny salon

Modernistyczny salon zgodnie z aktualną modą jest otwarty na salon. Zdominował go tercet barw: szarości, bieli, beżów i brązów. Architekci wspólnie z inwestorem postawili na proste formy mebli oraz dodatków. 

Szary, duży narożnik został dopełniony również szarym, puchatym dywanem, na którym stanął czarny metalowy stolik. Nieco życia wprowadzono tu przy pomocy kolorowych poduszek. 

Tuż za kanapą widzimy biokominek pokryty marmurem. Nad nim stworzono z kolei pojemną zabudowę. Nieco na uboczu stanął fotel, w którym można zanurzyć się z książką. 

Wnętrze w stylu wielkomiejskiego modernizmu
Autor: Materiały prasowe/KODO

Modernistyczna kuchnia i jadalnia

Kuchnia od salonu została przedzielona jadalnią, w której stanął klasyczny drewniany stół oraz tapicerowane, szare krzesła. Bezpośrednio na nim zawisły wielkie lampy w kształcie kuli. 

Kuchnia, choć prosta w formie, jest niezwykle elegancka i nowoczesna. Utrzymano ją w bieli i szarościach. Przestrzeń jest uporządkowana, ale jednak interesująca. Nie ma tu mocnych kontrastów — mimo że biel spotkała się z czernią, to połączono je w sposób wyważony. 

Między częścią roboczą a jadalnią umiejscowiono wyspę, a przy niej tapicerowane hokery. Jej beżowy blat odjął tej strefie nieco sterylności i chłodu, które wprowadziły tu biel połączona z szarością.

Wnętrze w stylu wielkomiejskiego modernizmu
Autor: Materiały prasowe/KODO

Sypialnia w stylu modernistycznym

Główna sypialnia powstała z połączenia metrażu dwóch pokoi oraz łazienki. Ta ostatnia została oddzielona od niej jedynie za pomocą półprzezroczystego przeszklenia. W centrum pomieszczenia na tle eleganckiej tapety stanęło łóżko z tapicerowanym wezgłowiem. Objęto je w ramy szafek nocnych. 

Bezpośrednio z głównej sypialni przechodzi się do garderoby wyposażonej w pojemną zabudowę. Na środku pomieszczenia stanęła wyspa o ryflowanych bokach i szufladach wykończonych grafitowym szkłem. Od góry wyściełano ją materiałem. 

Łazienka przy głównej sypialni

Łazienka za szybą zapewnia prywatność. Wykończono ją specjalną folią, którą raz pozwala ją wyeksponować, a innym razem ukrywa jej wnętrze. W środku znalazła się wolnostojąca wanna.

Pomieszczenie urządzono w barwach ziemi. Pojawiło się tam klasyczne połączenie kamienia i drewna. Kamieniem wykończono prysznic. Pojawił się on również w formie blatu ma szafce pod umywalkę.

Wnętrze w stylu wielkomiejskiego modernizmu. Zdjęcia 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Piękne mieszkanie w stylu belle époque. W środku zamknięta kuchnia. Co za wysublimowana i klasyczna elegancja!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Złoto we wnętrzach WZ Studio