Mieszkanie w stylu glamour w 100-letniej... stajni. Jak połączyć przeszłość z teraźniejszością?

2024-07-04 12:55

80-metrowe mieszkanie we Wrocławiu zostało zaprojektowane z poszanowaniem dla historii miejsca, w którym się znajduje. Autorami projektu są architekci z pracowni KODO, którzy połączyli cechy nowoczesnego glamour z elementami stylu loftowego, a wybór kolorów zachwyca. Wyszło znakomicie!

Spis treści

  1. Stara cegła na ścianie, niebanalne kolory
  2. Trochę glamour, trochę loft
  3. Sypialnia z tapetą i białą zabudową
  4. Jasna łazienka z wanną
  5. Jak połączyć styl loft i glamour? Mieszkanie we Wrocławiu. Zdjęcia

Trudno uwierzyć, ale 100 lat temu w tym miejscu wybudowano stajnię. "Nasze" mieszkanie znajduje się na terenie byłych wrocławskich koszar wojskowych, osiedle zostało wkomponowane w zabytkową zabudowę. Architekci z pracowni KODO postanowili wykorzystać historię budynku i wpleść ją w nowoczesną aranżację.

Stara cegła na ścianie, niebanalne kolory

Motywem, który łączy nowe wnętrze z przeszłością budynku, jest ściana wykonana z cegły rozbiórkowej. Jej stonowana barwa była początkiem kolorystycznej historii wnętrza. Wybór padł na ciekawe i nieczęsto spotykane we wnętrzach kolory: bordo i ciemny brąz. Pierwszy spotykamy na w nietypowych wymalowaniach dużych powierzchni ścian oraz tekstyliach, drugi, w zabudowie kuchennej i tapecie w sypialni. Razem z jasnym drewnem, szarościami i bielą tworzą ciekawą nowoczesną aranżację, łączącą elementy stylu glamour i loft.

Trochę glamour, trochę loft

O charakterze wnętrza decydują modne obłe linie mebli tapicerowanych, stołów, dywanów oraz luster, ale też ścienne sztukaterie i designerskie lampy. Efektowny wystrój podkreślają dodatki w kolorze złota: lampy, uchwyty meblowe, ramy luster, armatura łazienkowa oraz okładzina ścienna z delikatnym, marmurowym żyłkowaniem. Subtelności dodają kremowe odcienie tkanin i frontów meblowych.

Mieszkanie w stylu glamour w 100-letniej... stajni. Jak połączyć przeszłość z teraźniejszościa?
Autor: Projekt i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Sypialnia z tapetą i białą zabudową

W sypialni uwagę zwraca tapeta z botanicznym motywem, połyskującym złotem w stylu glamour. Tak samo jak w strefie dziennej, także tutaj architekci ozdobili ściany bordowymi obłościami, zasłony i fronty garderoby mają odcień śmietankowy, a lampy i ramy lustra błyszczą złotem.

Jasna łazienka z wanną

Łazienka utrzymana jest w jasnej kolorystyce. Architekci postawili na dwa rodzaje płytek ściennych i wannę z parawanem nawannowym. Jasne wnętrze rozświetlają złote dodatki: armatura, oprawy lamp, uchwyty meblowe i listwy ścienne. Szafka podumywalkowa wyposażona jest we front z modnym delikatnym frezowaniem.

Mieszkanie jest luksusowe, ale oszczędne w formie, nietypowe i nowoczesne, ale ponadczasowe i zaprojektowane z poszanowaniem historii budynku.

Jak połączyć styl loft i glamour? Mieszkanie we Wrocławiu. Zdjęcia

Zmienili ciemny strych w przestronne, jasne wnętrze w stylu loft. Efekt jest imponujący!

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio
Nasi Partnerzy polecają