Mieszkanie w kamienicy: nowoczesna odsłona historycznego wnętrza

2016-08-17 11:23

Głównym założeniem projektowym mieszkania w zabytkowej kamienicy w Poznaniu było połączenie dwóch funkcji: apartamentu na wynajem z galerią sztuki. Na ścianach pojawiły się obrazy Chełmońskiego, a historyczne wnętrze przeszło nowoczesną metamorfozę. Prezentujemy koncepcję pracowni Miłych Młodych Ludzi!

Projekt autorstwa pracowni Mili Młodzi Ludzie to połączenie nowoczesnego projektowania z historycznymi wnętrzami kamienicy zbudowanej na początku XX wieku. Kamienica mieści się w Poznaniu, a jej powierzchnia użytkowa liczy 135 m². Oryginalny układ wnętrza oraz zdobienia na ścianach stanowiły spore ograniczenia, ale jednocześnie stały się cennymi wskazówkami podczas projektowania.

Zobacz też: Aranżacja loftu w przedwojennej kamienicy w Warszawie >>>

Mieszkanie w kamienicy: sztuka użytkowa

Główną koncepcją projektantów było umieszczenie w pokojach wolnostojących brył o geometrycznych kształtach, kontrastujących z historycznymi sztukateriami umieszczonymi na sufitach. Wielofunkcyjne moduły łączą w sobie funkcję garderoby, kuchni oraz łazienki. Pomysł połączenia pokoi na wynajem z galerią sztuki okazał się dla projektantów kolejną wskazówką. Marzeniem właścicielki obiektu było, aby na ścianach znalazły się obrazy Chełmońskiego. Istotne było dla niej także zachowanie oryginalnych zdobień. Aby nawiązać do wyglądu przestrzeni galeryjnej, projektanci postanowili umieścić oświetlenie na szynoprzewodach. Wszystkie te elementy połączone ze sobą tworzą idealne warunki dla tymczasowych lokatorów, którzy z tej niezwykłej przestrzeni korzystają przy okazji pobytu w Poznaniu.

Autor projektu: www.milimlodziludzie.com