Mieszkanie na strychu: ciekawy projekt wnętrz

2010-09-17 2:00

Jak dobrze urządzić mieszkanie na strychu? Nie dzielić pomieszczeń, zostawić otwartą przestrzeń. Mieszać style, np. awangardowy wystrój oraz białe ściany, które są idealnym tłem dla starej, drewnianej konstrukcji dachowej i muru z nieotynkowanych cegieł.

Spis treści

  1. Mieszkanie na strychu: pokój dzienny
  2. Mieszkanie na strychu - geometryczna łazienka
  3. Sypialnia w mieszkaniu na strychu

Mieszkanie Filipa znajduje się na strychu XIX-wiecznej kamienicy w Poznaniu. Ma oryginalny układ - w kształcie litery V. Spowodowane jest to tym, iż budynek zajmuje róg dwóch ulic. Poddasze to nigdy wcześniej nie służyło jako lokal mieszkalny. Była tu pralnia, suszarnia i oczywiście skład wszelkiego rodzaju rupieci. Adaptacja poddasza stanowiła poważne przedsięwzięcie i właściciel powierzył ją specjalistom - architektom z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci: Mikołajowi Wierszyłłowskiemu, Dorocie Jaśkiewicz i Piotrowi Banaszkowi.

Mieszkanie na strychu: pokój dzienny

Część salonowa z pomarańczowym stołem i jasnozielonym dywanem stanowi wesoły, kolorowy punkt, wybijający się na tle czarno-białego wystroju całości. Oczkiem w głowie jest stół z piłkarzykami. Rozgrywane są na nim z przyjaciółmi zacięte mecze i nie do wiary, jak taki sprzęt potrafi ubarwić każdą imprezę.

Znakomicie wygląda podkreślenie konstrukcji dachowej i zestawienie drewnianych belek oraz muru z cegieł z minimalistycznym wystrojem. Kontrast, który tworzą stare, noszące ślady wieloletniego użytkowania elementy w parze ze lśniącym nowością umeblowaniem nadają temu wnętrzu ciekawy charakter.

Mieszkanie na strychu - geometryczna łazienka

Tu rządzi biel i geometria. Zbudowana z ustawionych pod kątem prostym ekranów z płyty gipsowo-kartonowej przestrzeń sprawia wrażenie odrealnionej, idealnej do medytacji. Wejście do sypialni stoi otworem, ale można je też zamknąć przesuwanymi drzwiami z bezbarwnego szkła.

Sypialnia w mieszkaniu na strychu

Sypialnia urządzona jest oszczędnie. Jej główna dekoracja to stare belki pięknie rysujące się na tle białych ścian. Wyposażenie: łóżko z zagłówkiem z IKEA, szafa wykonana na zamówienie według projektu architektów z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci, na podłodze filcowa wykładzina, kinkiet - Aquaform, lampki - IKEA.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE