Mieszkanie i my, jak wyrazić siebie

2010-06-30 2:00

Nikt nie mógł lepiej zaprojektować mieszkania od jego właścicielki. Adrianna jest trenerką biznesu i life coachem, czyli specjalistką od doradzania innym, jak wyrażać swoją osobowość. Jesteście już ciekawi, co jej dom mówi o niej?

Adrianna przy podejmowaniu trudnych decyzji widzi przede wszystkim dobre strony sytuacji. Cztery lata temu szukali dużego mieszkania, bo lubią przestrzeń i solidne, wygodne meble. Trafili na 70-metrowe,  na parterze bloku w warszawskim Natolinie. Trochę za małe, ale za to z dużo większym ogrodem. To była zaleta nie do pogardzenia.

Adrianna jest świetną negocjatorką. Transakcja doszła do skutku po dwóch dniach. A może po prostu śpieszno jej było zacząć remont. Bo aranżacja wnętrz to prywatna pasja Adrianny, choć ma wiele wspólnego z zawodem. Life coach musi posiadać wiedzę psychologiczną - mówi. - Gdy wchodzę do cudzego mieszkania, od razu widzę, jakich zmian, często niewielkich, trzeba dokonać, aby wnętrze odpowiadało osobowości właścicieli.

Zmiany są na lepsze

Adrianna sporo o tym wie z własnego doświadczenia. Studiowała w szkole teatralnej. Gdy urodziła córkę, zdecydowała, że wieczory będzie spędzać w domu, a nie na scenie. To nie znaczy, że postanowiła poświęcić się dla dziecka. Wybrała inny, równie fascynujący zawód, który dawał jednak większą swobodę dysponowania czasem. Ukończyła szkołę trenerów i instytut doradców osobowości, założyła firmę Harmonic. Zajmuje się szkoleniami dla biznesu, reklamą, fotografią, stylizacją. - Czasem pracuję również jako stylistka ubioru. - Zmiana stylu ubierania się to dla mnie proces wewnętrznej przemiany osobowości. W przeciwnym razie nowy strój jest tylko przebraniem. Podobnie jest z moim domem. Zmienia się na przykład wtedy, gdy czuję nieodpartą chęć zrealizowania marzenia.

Niebieski znaczy podróż

Niedawno tradycyjna kuchnia Adrianny z dębowymi szafkami, kremowymi płytkami i koronkowymi zasłonkami w oknie oniemiała w zachwycie. Na jednej ze ścian pojawił się intensywny turkus, a na blacie stanął kosz z południowymi owocami. Zapachniało przygodą. - Ta ściana to moje wrota do Meksyku - wyjaśnia gospodyni. - Albo do jakiegokolwiek innego fascynującego miejsca. Oboje z mężem uwielbiamy niespodzianki. Wyruszamy w zaplanowaną podróż, a potem nagle skręcamy w nieznanym kierunku… W domu Rafał też potrafi zaskoczyć żonę szybką decyzją. Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem uznał, że ich kolonialny stół mu nie odpowiada, bo stoły powinny mieć duszę. - Zrób mi dobrą kawę - powiedział - a ja w tym czasie taki kupię. I zasiadł do Internetu. W Wigilię przyjechał mebel przedwojenny, rozkładany, w dodatku za niewielkie pieniądze. - Oboje lubimy zmiany, więc z zasady kupujemy niedrogo - dodaje na koniec Adrianna.

Dom i my, czyli jak wyrazić siebie

  • Dopóki umiemy się zmieniać i zrobić coś inaczej niż zwykle, dopóty czujemy się młodzi.  Miej odwagę eksperymentować i nie zakładaj, że urządzasz się na zawsze.
  • Jeśli lubisz zmiany, niech baza mieszkania (podłogi, płytki) będzie neutralna.Tapety, kolor ścian, obrazy, poduszki, zasłony - tymi ruchomymi elementami łatwo zmienisz styl.
  • Poznawaj siebie poprzez wybieranie tego, co ci się naprawdę podoba i dopiero potem patrz na cenę. Jeśli zakochasz się w jakimś przedmiocie, bądź gotowa zapłacić za wiele lat radości, że go masz. Nie kupuj tylko dlatego, że coś jest akurat w promocji.Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021