Miejski styl na Powiślu, czyli połączenie nowoczesności z paryską kamienicą

2020-10-11 17:28

Projekt wnętrza mieszkania na warszawskim Powiślu przypomina apartament w starej paryskiej kamienicy z parkietem we francuską jodełkę, wysokimi listwami przypodłogowymi i sztukateriami. Natomiast salon połączony z kuchnią, przestrzeń i białe ściany to atrybuty współczesnych mieszkań.

Aranżacja wnętrza apartamentu na warszawskim Powiślu łączy w sobie klimat starej kamienicy i klasycznych wnętrz ze sztukateriami oraz współczesnych przestrzeni - prostych i oryginalnych w formie. Właścicielka  mieszkania nazywa tę kompilację „stylem miejskim”. Autorem projektu wnętrz jest Filip Domagała z pracowni Domagła Design. Architekt zmodyfikował przestrzeń tak, by światło dzienne docierało do każdego fragmentu apartamentu. Zadbał też o oświetlenie sztuczne dobierając designerskie oprawy w całym mieszkaniu.

Aranżacja wnętrz: stonowana zabudowa w bieli i drewnie

Dzięki połączeniu salonu z kuchnią powstała przestronna przestrzeń pełna światła dziennego. Niczym nie zakłóca jej stonowana zabudowa  w bieli i drewnie, ozdobiona klasycznymi sztukateriami. Mimo, że kuchnia zajmuje sporą część otwartej przestrzeni dziennej jest praktycznie niewidoczna – zdradzają ją wyciąg i zlew. Przytulna wnęka przy tarasie, z okrągłym stołem i czterema różnymi krzesłami (każde z nich stało się już klasykiem designu), pełni rolę jadalni.  W części wypoczynkowej znalazły się jedynie szara sofa, fotel, pleciona pufa i stolik kawowy. Oprócz kanapy wszystkie elementy są mobilne.

Czytaj też: Czy mieszkanie w starej kamienicy jest dla każdego

Mieszkanie na Powiślu
Autor: Ayuko Studio

Sypialnia połączona z łazienką

Architekt zadbał również o naturalne światło w strefie prywatnej mieszkania. Łazienkę z sypialnią łączy przeszklenie, sięgające sufitu. Na pierwszy rzut oka aranżacja sypialni wydaje się być utrzymana w duchu klasycznym. Jednak nietypowo, nieco nonszalancko, pomalowane ściany oraz asymetryczne oświetlenie przy łóżku wprowadzają do wnętrza nowoczesność.

Czytaj też: Przeszklenia we wnętrzach

Mieszkanie na Powiślu
Autor: Ayuko Studio

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021