Miejsce do pracy: jak możemy je sprytnie wkomponować w wystrój mieszkania?

2016-09-01 8:51

Praca to stały element naszego życia. Dzięki nowoczesnym technologiom wkradła się także do sfery prywatnej oraz domu. Jak urządzić kącik do pracy w salonie, przedpokoju czy sypialni? Odpowiedź znaleźliśmy w portfoliach projektantów wnętrz. 

Miejsce do pracy w salonie

Gdy miejsce do pracy ma zająć część pokoju dziennego, powinno jak najmniej rzuacać się w oczy. Warto wtedy poszukać biurka i podręcznych szafek z tej samej kolekcji, co reszta mebli w pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest również inwestycja w spójny komplet u stolarza. Miejsce do pracy powinno kolorystycznie wtapiać się w tło ściany i posiadać bardzo dużo zamykanych schowków. Idealnie jeżeli design biurka przypomina konsolę lub stolik, a krzesło nie jest zwykłym biurowym meblem. 


Na zdjęciu miesce do pracy w salonie projektu Kasi Rutkowiak

Kącik do pracy w przedpokoju

To dobre rozwiązanie szczególnie w mieszkaniu, gdzie hol jest długi i wąski. Warto wykorzystać taką przestrzeń i sprytnie zorganizować kącik do pracy. Nie musi być duży, ważne by zmieścił się komputer oraz szafki do przechowywania dokumentów. W projekcie poniżej sprytnie zorganizowano przestrzeń przechowywania - jest niewidoczna i otwierana na klik. 


Na zdjęciu projekt miejsca do pracy Anety Kosiby

Rozwiązanie dwa w jednym

Sypialnia to miejsce odpoczynku. Niestety, czasami także idealne miejsce do pracy i odpisywania na maile. Panuje w niej spokój i łatwo można się skoncentrować. W sypialni w roli biurka dobrze spradza się konsola, która w zależności od potrzeb może zmieniać swoje funkcje. Raz być toaletką, na której ustawimy lusterko i kosmetyki, a innym razem biurkiem. Jeżeli planujemy miejsce do pracy w sypialni, nie wstawiajmy tam biurowych mebli oraz unikajmy krzeseł na kółkach. Pamiętajmy, że głównym przeznaczeniem tego pomieszczenia jest przede wszystkim dobry sen i przestrzeń powinna być spójna aranżacyjnie. 


Na zdjęciu projekt sypialni z konsolą Joanny Kiryłowicz

Przeczytaj także: Jak dobrze dobrać biurko do pomieszczenia?