Metamorfoza hotelu w Monachium. Eklektyczny miks narodził się z mariażu baroku i nowoczesności

2024-02-23 13:16

W samym sercu Monachium pomiędzy arystokratyczną rezydencją Palais Neuhaus-Preysing a dawną siedzibą Banku Państwowego Bawarii mieści się hotel Rosewood. Po renowacji, jaką przeszedł pod nadzorem światowej sławy projektantów i architektów ze studia Tara Bernerd & Partners, jego wnętrza stały się ucieleśnieniem mariażu nowoczesności z historią.

Spis treści

  1. Hotel Rosewood w Monachium: barok spotyka Bauhaus i Space Age
  2. Łazienki w hotelu Rosewood w Monachium
  3. Eklektyczny hotel Rosewood w Monachium. Zdjęcia

Hotel Rosewood w Monachium: barok spotyka Bauhaus i Space Age

Do dyspozycji gości  znajdują się aż 74 pokoje. Wnętrza każdego z nich, w których zadbano o najmniejszy detal, mówiąc metaforycznie, powstały na desce kreślarskiej studia Tary Bernard. Architekci i projektanci postanowili pracować w kontekście. Barokową architekturę i jej historyczne elementy zestawili z nowoczesnymi, sprawiając, że zyskała jednocześnie bawarski i współczesny charakter. 

Ich celem było przede wszystkim znalezienie balansu między tym, co stare, a tym co nowe. W zabytkowym budynku nie brakowało typowych elementów architektowniczych nie z tej epoki: od przepięknych fresków po sklepione sufity. 

Hotel Rosewood w Monachium
Autor: Zdjęcia: © Tom Hegen dla AXOR / Hansgrohe SE Projekt: Tara Bernerd & Partners

W towarzystwie wykonanych na zamówienie mebli, których stylistyka nie wyprze się modernistycznych wpływów Bauhausu czy Space Age, stworzono spójną, elegancką i niezwykle wyrafinowaną aranżację w eklektycznym stylu. 

Łazienki w hotelu Rosewood w Monachium

Architekci szczególnie skupili się na łazienkach, na które również rozciągnął się eklektyzm będący znakiem rozpoznawczym tego hotelu.

Hotel Rosewood w Monachium
Autor: Zdjęcia: © Tom Hegen dla AXOR / Hansgrohe SE Projekt: Tara Bernerd & Partners

W każdym z pokojów kąpielowych, podobnie jak w centrum odnowy biologicznej, pojawiła się armatura marki AXOR w różnych kolorach: od szczotkowanego złota, szczotkowanego mosiądzu czy brązu.

Eklektyczny hotel Rosewood w Monachium. Zdjęcia

  • Zdjęcia: © Tom Hegen dla AXOR / Hansgrohe SE
  • Projekt: Tara Bernerd & Partners

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Restauracja Mateusza Gesslera w starym kesonie Elektrowni Powiśle. Wnętrza inspirowane wodą i prądem

Pałac Tarłów w Podzamczu Piekoszowskim

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny