Męska aranżacja salonu: drewno i beton w dekoarcji wnętrza

2015-05-18 11:24

Aranżacja salonu, w której na pierwszy plan wysuwa się drewno i beton na ścianie. Męski salon nawiązuje do stylu loftu. Projektantka zastosowała kilka pomysłów na wykorzystanie starego drewna, betonu, połączenia bieli i szarości. Oto efektowna aranżacja salonu z galerią zdjęć. Projekt wnętrz: Aleksandra Sobiesak, KAPA STUDIO.

Pomysłów na wykorzystanie starego drewna, betonu, połączenie bieli i szarości, zielone dodatki w aranżacji salonu właściciel mieszkania szukał w magazynach wnętrzarskich i albumach o loftach. Projektantka wnętrz Aleksandra Sobiesak pomogła mu poukładać te motywy w efektowną, spójną całość. Mieli czas na wybór ekonomicznych rozwiązań w aranżacji salonu, poszukiwania tańszych materiałów. Już na etapie deweloperskim można było wprowadzić zmiany układu wnętrza. Pan domu jest towarzyski, często przyjmuje gości i plan mieszkania to uwzględnia. Kuchnię oddziela od salonu tylko niewielka ścianka. Przedpokój osłonięto przegrodą, na której od strony kanapy w salonie zawieszony jest telewizor. Ciekawym pomysłem jest też przechodnia garderoba, która pozwala dostać się z sypialni do salonu.

Pomysłowa aranżacja salonu

Właścicielowu mieszkania bardzo spodobał mi się sposób wykorzystania starych desek w ściance oddzielającej korytarz od salonu oraz na wezgłowiu łóżka w sypialni. W założeniach aranżacja salonu miała być nie tylko piękna, lecz także funkcjonalna oraz łatwa do posprzątania, dlatego na przykład biblioteczka ukryta została w szafie w korytarzu. Najważniejsza jest jednak we wnętrzu przyjazna domowa atmosfera. – Nic bardziej mnie nie cieszy od słów gości: „Jak ja uwielbiam tu być!” – podkreśla z zadowoleniem pan domu.

Aranżacja salonu: drewno w dekoracji wnętrza

W nowoczesnych aranżacjach salonu elementy drewniane występują w różnych, czasami zaskakujących formach. Stare drewno to modne ostatnio palety. Można wykonać z nich oryginalne, tanie meble: od stolika po podstawę łóżka. Widzieliśmy też palety w roli drzwi przesuwnych, półek, ław, winiarek. Ponieważ palety są szorstkie, warto je przeszlifować, by uniknąć zadrapań podczas użytkowania. W aranżacji salonu chętnie są też wykorzystywane płyty drewnopodobne i drewnopochodne. Pogardzane dawniej płyty paździerzowe (z włókien lnu i konopi), OSB (z wiórów drewnianych) wróciły do łask. Bez wstydu można je zestawiać ze szlachetniejszymi materiałami. Sprawdzają się jako podstawowy budulec mebli albo okładziny ścienne w salonie. Drewno we wnętrzu jako pieńki, klocki, plastry. Wykonane z nich stoliki, stołki, podstawki na świece i tacki mogą stanowić ozdobę każdej aranżacji salonu. Mogą występować w formie surowej, pomalowanej, albo jeszcze ciekawszej – przypalonej. Widoczne spękania w strukturze drewna są wręcz atutem. W aranżacji wnętrz wykorzystwane jest też drewno z rozbiórki. Nie jest tanie, ale ekologiczne i piękne, bo autentyczne i z historią. Nadaje wnętrzu indywidualny styl.

Betona na ścianie i pomysłow lampa: aranżacja salonu w męskim stylu

Drzwi do mieszkania znajdują się za drewnianym przepierzeniem oddzielającym salon od korytarza. Za nim widać lustro na drzwiach przesuwnych do garderoby (odbija się w nim wieszak i siedzisko). Ściana w salonie przy sofie wyłożona jest betonowymi płytami. Betona na ścianie nadaje aranżacji loftowego klimatu. Nietypowa duża lampa, którą powieszono na ścianie w salonie wycięta z płyty MDF i podświetlona listwami LED to projekt architektki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021