Małe mieszkanie z charakterem

2015-04-09 15:25 Zuza Olczak

Dobry pomysł może odmienić małe mieszkanie - nawet ciemną, nieforemną kawalerkę. Dzięki ciekawym fakturom i połączeniom kolorystycznym małe mieszkanie stało się przyjaznym i funkcjonalnym lokum.

Aranżacja przestronnych, ustawnych wnętrz to proste zadanie. Prawdziwym wyzwaniem dla projektanta jest przekształcenie nieforemnej, ciemnej przestrzeni małego mieszkania w stylowe i praktyczne wnętrze kawalerki. Podjęła je właścicielka małego mieszkania w Bielsku-Białej wraz z zaprzyjaźnioną projektantką. W efekcie powstało nowoczesne wnętrze kawalerki o pow. 26 metrów kw, pełne kolorów i graficznych dekoracji.

Małe mieszkanie: kuchnia połączona z salonem

Centrum kawalerki to salon z aneksem kuchennym. Wybór bieli do tak małego mieszkania był dość oczywisty, ale wnętrze rozbudziły kolorowe akcenty. Żółta sofa przyciąga światło słoneczne, kontrastując z czarnymi poduszkami. W małej kuchni zmieściła się część akcesoriów kuchennych i zmywarka. Reszta rzadziej używanych sprzętów znalazła się w wielkiej szafie w przedpokoju. Nad białymi szafkami kuchennymi pojawiła się charakterystyczna czarno-biała tapeta w grochy, przykryta taflą szkła. Nowoczesny motyw w kropki ozdobił też ścianę w holu, można go znaleźć także w sypialni. Stanowi element dekoracyjny, spajający całe mieszkanie.

Funkcjonalna sypialnia: aranżacja kawalerki

Żeby zrównoważyć wnętrze małego mieszkania i jednocześnie oddzielić przestrzeń nocną od dziennej, projektantka zdecydowała się na postawienie ścianki w kształce litery "L". Dzięki temu zabiegowi do sypialni wpada światło z salonu. W małym wnętrzu gustownie połączono różnorodne kolorystycznie wzory. Kolorowe paski pojawiają się na pościeli, przywołują miłe, wakacyjne skojarzenia. W małej sypialni zmieściło się duże łóżko, nocny stolik i mała komoda.

Elegancka łazienka w małym mieszkaniu

Łazienka o powierzchni 3,5 metra stanowiła ogromne wyzwanie. Udało się jednak maksymalnie wykorzystać tę skromną przestrzeń i dostosować ją do potrzeb lokatorki. W łazience zmieścił się prysznic bez brodzika, schowany za szklanymi, nowoczesnymi drzwiami, które nie przytłaczają pomieszczenia. Duże białe kafle rozjaśniają wnętrze, jedynie na podłodze pojawiły się ciemne płytki. Pionowy dekor na ścianie subtelnie ozdabia ścianę. Dzięki optymalnemu ustawieniu sprzętów w łazience zmieściła się nawet biała donica z paprociami. 

 

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021