Małe mieszkanie w wielkim mieście: pomysłowa aranżacja wnętrza z antresolą

2016-07-11 13:18 Anna Szeweluk

Małe mieszkanie z antresolą mieści się na przedmieściach Nowego Jorku. W środku spotkamy niezwykle kreatywne i niestandardowe pomysły na meble wykonane z drewna z odzysku. Zobacz ciekawe i niedrogie pomysły na aranżację małego mieszkania!

Właścicielami małego mieszkania z antresolą jest para, która przeniosła się do Nowego Jorku. Na zakup mieszkania zdecydowali się głównie ze względu na przestrzeń życiową podwójnej wysokości.

Małe mieszkanie: nowe możliwości

W poprzedniu życiu mieszkania – mieściła się w nim stara fabryka. Właściciele zobaczyli w nim potencjał i przekształcili je w minimalistyczną przestrzeń życiową, której obydwoje pragnęli. Ponieważ metraż mieszkania jest niezbyt duży, by go dodatkowo nie zagracić, właściciele umieścicli w jego wnętrzu tylko te meble, które były naprawdę niezbędne. Atutem wystroju wnętrza są w kreatywny i niestandardowy sposób wykorzystane drewniane elementy. Meble z palet, skrzynek a nawet stare drzwi zyskały nowe życie i zastosowanie.

Zobacz też: Aranżacja małego mieszkania >>>

Małe mieszkanie: bezcenna kreatywność

Bazą całego wnętrza są drewniane panele i jasne, szare ściany. Przez duże okno do niewielkiego salonu wpada światło dzienne. Przełamaniem jasnej kolorystyki wnętrza są czarne dodatki. Miękki dywan z długim włosiem oraz duży obraz tekstylny na ścianie w salonie to mocne akcenty kolorystyczne, dodające wnętrzu charakteru. Na parterze, w strefie dziennej, urządzono kuchnię i salon, które stanowią wspólną, otwartą przestrzeń. W salonie znalazła się szara sofa, uzupełniona o stolik kawowy wykonany własnoręcznie z palet a także regał na książki. Kręcone schody prowadzą na piętro. Na antresoli urządzona została strefa nocna, łazienka oraz miejsce do pracy. Tu na specjalną uwagę zasługują meble wykonane z elementów z odzysku. Spiętrowane skrzynki po owocach posłużyły za stworzenie półki na ubrania w sypialni. Stare drzwi zaś – znalazły zastosowanie jako blat biurka do pracy.