Małe mieszkanie w bieli i drewnie. Przytulny styl skandynawski w bloku

2024-05-30 10:01

Niewielkie mieszkanie na warszawskim Żoliborzu to kwintesencja nowoczesnego stylu skandynawskiego. Jest jasno, przytulnie i funkcjonalnie. Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? To styl stworzony do małych wnętrz!

Jasne, słoneczne mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym stylu skandynawskim. Przytulne wnętrze znajduje się na jednym z osiedli na warszawskim Żoliborzu.

Salon w stylu skandynawskim

Salon wypełniony jest dużą ilością światła, które wpada przez spore okna. Główną ścianę zdobi tapeta w delikatny wzór, w beżowym odcieniu. Na ścianie telewizyjnej, pomalowanej na kolor szary, wiszą metalowe proste półki na zdjęcia rodzinne oraz dekoracje.

W salonie skandynawskim mebli jest niewiele, mają proste bryły. Jasne barwy i drewniane elementy podkreślają naturalny charakter wnętrza. Dzięki temu styl skandynawski sprawdza się na każdym metrażu. Zabudowa meblowa wykonana została na zamówienie, a wygodny narożnik pomieści całą rodzinę.

Biała kuchnia w stylu skandynawskim

Projekt skandynawskiej kuchni zrealizowany został we współpracy z pracownią architektoniczną EG Projekt. Biała przestronna kuchnia ma kształt litery L. Kuchnię od salonu i jadalni oddziela praktyczna wyspa wyposażona w piekarnik, pełni też funkcję dodatkowego blatu roboczego. Z drugiej strony wyspy znalazło się miejsce na stół z czterema krzesłami. To tutaj rodzina spożywa wspólne posiłki.

Na ścianie między blatem kuchennym a szafkami wiszącymi ułożono płytki ceramiczne w modny wzór jodełki. Ten moty pojawia się także na podłodze drewnianej w salonie. Właściciele są miłośnikami wina, nie mogło zabraknąć praktycznej szafki na wino, znajduje po prawej stronie, w rogu pomieszczenia. 

Mimo że mieszkanie jest niewielkie, ma ok. 40 metrów, właściciele chwalą je za funkcjonalność i wygodę.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Przeczytaj także: Metamorfoza kuchni za grosze. Jak tanio odnowić kuchnię? Marta postawiła na styl skandynawski

Nasi Partnerzy polecają