Lustrzana szafa: powiększamy małą przestrzeń lustrzanymi taflami

2014-03-24 14:37

Lustrzana szafa we wnętrzu przedpokoju czy sypialni to znakomite rozwiązanie kłopotu niwielkiej bądź ciemnej przestrzeni. Gra odbiciem światła, czy kolejnej przestrzeni w lustrzanej szafie przydaje wnętrzu głębi. Sprawdź wszystkie wady i zalety tego rozwiązania w swoim wnętrzu!

Spis treści

  1. Lustrzana szafa: fazy i świat bez ram
  2. Lustrzana szafa: zwierciadło powiększające
  3. Lustrzana szafa: przestrzeń godna perfekcji

Pomysł gry przestrzenią za pomocą luster znany jest już od dawna i wciąż chętnie wykorzystywany na niewielkich i całkiem sporych przestrzeniach polskich mieszkań. Lustrzana szafa, garderoba, lustrzane meble bądź skrytka najlepiej sprawdzają się w sypialniach, przedpokojach i wszędzie tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota.

Lustrzana szafa: fazy i świat bez ram

Popularne w meblarskich sieciówkach szafy z lustrzanym fragmentem bądź drzwiami mają oczywiście swoje bezsprzeczne zalety, niemniej pozbawione są takich możliwości kreacji przestrzeni jak pełnowymiarowe panele lustrzane usytuowane wzdłuż całej wysokości ściany. Proste wykończenie tafli szkła jest rozwiązaniem do każdej, również nowoczesnej i stylizowanej przestrzeni wnętrza. Delikatne fazy na rantach lustrzanej tafli przydają wykończeniu lustrzanej szafy lekkości i dekoracyjności w stylu glamour i art deco. W dodatku można ulec prawdziwej iluzji dodatkowej przestrzeni, która nie koliduje z pozostałymi elementami aranżacji wnętrz.

Lustrzana szafa: zwierciadło powiększające

Tak jak lustrzana tafla dodaje optycznej powierzchni wnętrzu, tak i też potęguje „stan rzeczy” w swoim odbiciu. Obierając miejsce na szklane tafle szaf i schowków pamiętajmy szczególnie o tym co znajduje się naprzeciw lustra i czy aby na pewno nasza tafla potęgować winna obraz z naprzeciwka. Zarówno porządek jak i bałagan w pomieszczeniu będzie solennie duplikowany lustrzanym odbiciem szafy. Zwierciadlana przestrzeń umieszczona natomiast naprzeciw okna przyda wnętrzu zdwojonej ilości światła.

Lustrzana szafa: przestrzeń godna perfekcji

Warto pamiętać, że wizualnie zdwojona przestrzeń lustrzaną szafą nie jest nam dana bezwarunkowo. O lustrzane tafle należy dbać szczególnie, często czyszcząc z kurzu i śladów odcisków palców. Pamiętajmy o tym obowiązku, gdyż zaniedbane i brudne lustro w przedpokoju czy sypialni odstręcza bardziej, niż bałagan w otwartej szafie. Chcąc zaś ograniczyć ilość sytuacji „śladotwórczych” na lustrzanej tafli, zamontujmy wystające, wzdłużne rączki bądź uchwyty, które umożliwią niemalże „bezdotykowe” korzystanie z lustrzanej szafy.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE