Kupili wakacyjne mieszkanie w Sopocie. Chcieli się w nim czuć jak w luksusowym hotelu

2023-07-21 11:04

To nie mieszkanie do życia, ale do odpoczynku i relaksu. Apartament w Sopocie to baza wypadowa i azyl dla kilku pokoleń, które uciekają tu, kiedy potrzebują oddechu od codzienności i widoku morza. Jest przytulny, nowoczesny i czuć tu wakacje!

Świetnie jest mieć takie miejsce, gdzie można odpocząć dokładnie tyle, ile się potrzebuje. Z 43-metrowego mieszkania w Sopocie korzystają nie tylko jego na co dzień mieszkający na południu Polski właściciele, ale i ich dzieci oraz wnuki. 

Apartament znajduje się w nowym budownictwie, więc nie istnieje tam typowy podział na osobne salon i kuchnię. Tu w strefie dziennej oba pomieszczenia połączono w jedno. Poza tym mieszkanie składa się jeszcze z jednej sypialni, łazienki, ale też dużego tarasu, który latem pełni funkcję strefy wypoczynkowej, ale też jadalni pod gołym niebem. 

Inaczej niż w domu

Aranżacją sopockiego mieszkania zajęła się pracownia architektoniczna Conceptownia.

– Mieszkanie trafiło do nas w stanie deweloperskim. Było niczym czyste płótno, na którym mogliśmy kreślić wizje. Inwestorzy obdarzyli nas bardzo dużym zaufaniem i praktycznie dali wolną rękę w kwestii kreacji przestrzeni. Przykazali jedynie, że efekt ma być nowoczesny, wygodny i przytulny. Chcieli, by pobyt w apartamencie dawał poczucie przebywania w luksusowym hotelu – opowiada właścicielka pracowni Katarzyna Jędruszczak.

Mieszkanie na wakacje w Sopocie
Autor: Projekt wnętrza: Conceptownia, zdjęcia i stylizacja: Magda Łojewska, Vey Photography

Cel był jasny! Dom jest na południu Polski, a apartament na północy ma być zupełnie inny: jednoznacznie kojarzyć się z wakacjami, dawać namiastkę luksusowego hotelu, tam najważniejszy jest wypoczynek. 

Architekci, tworząc tę przestrzeń, postawili na klasyczną, neutralną bazę, którą zestawili z czarnymi i ceglastymi kontrastami. Aby zachować jej metraż i optyczną przestrzenność, zastosowano dekoracyjny umiar. 

Jeśli miał być luksus, mieszkania nie można było wyposażyć meblami i materiałami z sieciówek. Postawiono zatem na te najwyższej klasy. W salonie i sypialni podłogę wyłożono szczotkowanym i lakierowanym drewnem (Dekorian Home - Nobifloor 2115N selekt natura). Zestawiono ją z czarnymi listwami. 

Mieszkanie na wakacje w Sopocie
Autor: Projekt wnętrza: Conceptownia, zdjęcia i stylizacja: Magda Łojewska, Vey Photography

W kuchni i przedpokoju zrezygnowano z drewna na rzecz płytek marki Provenza z kolekcji UniqueTravertine. W łazience połączono je z ceramiką odcieniu cegły. 

Większość ścian pokryto tapetą — chodziło nie tylko o poprawę akustyki, ale również uzyskanie efektu przytulności. Pojawiły się zatem w sypialni (grafika Glamora, wzór Classic But Poppy) i w salonie (tapeta Arte z kolekcji “Essentials Palette”).

Cała zabudowa, jaka pojawiła się w mieszkaniu, została wykonana przez włoską markę Lube przy współpracy z salonem Mebella Design. Za ich projekt odpowiadała Conceptownia. Z kolei meble wolnostojące to m.in. Gubi (krzesła), Zuiver (stół), Boli (stoliki kawowe), IWC Home (sofa), Tamo (stoliki nocne i szafla w sypialni). 

  • Projekt wnętrza: Conceptownia, Sylwia Tokarska, Agata Waszak,
  • Zdjęcia i stylizacja: Magda Łojewska, Vey Photography
  • Materiały prasowe: Dekornian Home

Przeczytaj również:

150-metrowy dom w Tarnowskich Górach. Czerń połączono z drewnem i naturalnym kamieniem

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE