Kolory ścian: różowy, czerwony i fioletowy - ŁĄCZENIE KOLORÓW. ZDJĘCIA aranżacji

2013-05-17 17:26 Hanna Rybarska

Kolory różowy, purpurowy, fioletowy i czerwony są ze sobą spokrewnione. Dlatego można je ze sobą łączyć w aranżacji wnętrz. Pamiętajmy, że są to nasycone kolory ścian, a więc w mieszkaniu będą dość wyraziste i to one zadecydują o wystroju całego wnętrza.

Dobrze dobrane kolory wnętrza to ogromna sztuka i gwarancja udanej aranżacji wnętrz. Czerwony jest kolorem gorącym, pobudzającym wyobraźnię i energię.Fioletowy to czerwień z domieszką niebieskiego. "Błękitna krew" sprawia, że jest odbierany jako kolor poważny, spokojny, nawet chłodny. Oba te kolory oddzielnie świetnie nadają się na kolorowe akcenty w mieszkaniu, ale jako kolory ścian na dużych powierzchniach mogą być trochę męczące. Co innego,gdy występują razem i to w całej gamie odcieni: od rozbielonych różów, lila i wrzosów po ciemną purpurę i dojrzałą śliwkę. Wtedy ich temperamenty się równoważą. Powstaje wnętrze przytulne i nieco tajemnicze. Gdy rozświetlimy je blaskiem złotej barwy drewna i dodamy odrobinę smaku gorzkiej czekolady, wnętrze nabierze wytworności.

Zgodnie z trendami w aranżacji wnętrz ważne są kolory. Gama energetyzujących czerwieni i fioletów zestawionych z urodą drewna egzotycznego to doskonała koloroterapia. Łączmy więc róże i fiołki z czerwienią dojrzałych owoców jarzębiny zarówno na dużych płaszczyznach ścian, jak i w dekoracyjnych detalach.