Kolorowe wnętrza pełne pozytywnej energii. Zaglądamy do oryginalnego mieszkania w Olsztynie

2022-07-15 14:29

To olsztyńskie mieszkanie kipi kolorami i pozytywną energią. Mimo bogatej palety barw, wnętrza nie wyglądają jak pstrokata pisanka – o, nie! Każdy zestaw barw i każdy element wyposażenia ma tu swoje miejsce, razem tworząc spójną, harmonijną całość.

Kolor na pierwszy plan

Gdy właścicielka 4-pokojowego mieszkania w Olsztynie zgłosiła się do Martyny Szulist i Klaudii Paradowskiej z gdańskiej Pracowni Bueno, miała już jasno określoną wizję tego, jak ma wyglądać jej mieszkanie.

By uniknąć efektu sterylnych wnętrz i nadmiaru bieli, z którą właścicielka ma do czynienia na co dzień (pracuje w służbie zdrowia), projektantki zaproponowały kilka kolorów o różnym natężeniu, m.in. butelkową zieleń, morski, pudrowy róż, żółty, złoty i błękit. Pomysłem klientki było dodanie mocnych, czerwonych akcentów.

Mieszkanie jak wakacyjna wyprawa
Autor: serwis prasowy marki Gala Collezione

W jasnym salonie z kuchnią szczególną uwagę przyciągają trzy elementy: narożnik w soczystym żółtym kolorze, zielona zabudowa kuchenna oraz różowa lodówka w stylu retro. W kuchni mocne kolory łagodzi drewniany blat oraz znajdujące się nad nim białe płytki. Niektóre z szafek są przeszklone, co dodaje zabudowie lekkości i pozwala wyeksponować kolorowe naczynia (m.in. ceramikę z Bolesławca).

W strefie jadalnianej umieszczono odnowiony, ponad stuletni stół, do którego dostawiono współczesne krzesła pomalowane przez właścicielkę na niebiesko. Dalej, w części salonowej miętową ścianę zdobią artystyczne plakaty, a okolicę sofy – zielony grzejnik (w takim samym odcieniu co zabudowa kuchenna).

Mieszkanie jak wakacyjna wyprawa
Autor: serwis prasowy marki Gala Collezione

Prywatna strefa relaksu

W sypialni dominuje biel i jasna zieleń, tworząc diet sprzyjający wypoczynkowi. Drzwi do pomieszczenia zostały pomalowane na żółto, a dzięki rattanowym i drewnianym akcentom wnętrze kojarzy się z sielskim wypoczynkiem na łonie natury.

W łazience również biel łączy się z zielenią, ale tym razem w butelkowym odcieniu (ściana oraz szafka pod umywalką). Nie zabrakło tu również modnych motywów roślinnych w formie tapety z liśćmi palmy i papugami.

Mieszkanie jak wakacyjna wyprawa
Autor: serwis prasowy marki Gala Collezione

W pokoju córki, zamiast zabudowy na wymiar, umieszczono meble sieciowe, które klientka przemalowała na różne kolory nawiązujące do owoców, takich jak arbuzy, cytryny i truskawki. Ściany pokryte są farbą w odcieniu mięty, a złamane żółcie oraz róż, dodają nieco dynamiki do dziecięcego wnętrza.

Dodatkowy pokój został zaaranżowany na gabinet. Pod oknem zaprojektowano szerokie biurko z szufladami, wzdłuż jednej ze ścian, stanął obszerny regał, który mieści książki i obrazy klientki. Znalazło się tam również miejsce na rośliny w ozdobnych doniczkach. W przyszłości w biurze ma pojawić się jeszcze szezlong w kolorze petrol.

Zajrzyj do mieszkania:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE