Kolorowe mieszkanie w stylu eklektycznym. Tak mieszka Kaja Śródka!

2016-05-25 13:06 Monika Czerwińska-Konarska

Gościmy i podziwiamy apartament projektantki mody Kai Śródki urządzony w stylu eklektycznym. 130 metrowy apartament dzięki bazie w postaci białych ścian jest mieszkaniem kolorowym, z miejscem na sztukę. Głównym założeniem aranżacji, zrealizowanym z powodzeniem, była otwarta przestrzeń. Wnętrza mieszkania  projektantki Kai Śródki mogliśmy obejrzeć w cyklu Domy Gwiazd w Domo+.

Podstawą aranżacji 130 metrowego apartamentu na warszawskiej Woli była przestrzeń. Stąd duża otwarta część dzienna i kuchnia z wyspą. Każdy może robić co innego, ale wszyscy mogą przebywać w tej samej przestrzeni. W apartamencie obowiązuje styl eklektyczny. Tak miało być , wszystko zostało zaplanowane. Białe ściany są tłem dla kolorów podstawowych, które przewijają się w aranżacji wnętrz całego mieszkania. Kaja jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – w mieszkaniu jest więc miejsce nie tylko na kolory ale i na obrazy, w większości malowane przez właścicielkę mieszkania osobiście!

Nowoczesna aranżacja otwartej kuchni z wyspą

Salon z kuchnią znajduje się w strefie dziennej, na którą składają się jeszcze jadalnia i korytarz. Wszystkie te pomieszczenia stanowią tak naprawdę jedną przestrzeń. Są jednak  wyraźnie wydzielone optycznie. Według Kai Śródki otwarta kuchnia z wyspą  jest sercem apartamentu. Może tu przebywać dużo ludzi, można biegać z dzieckiem wokół wyspy, rozmawiać...  Do otwartej kuchni można wejść niemal z każdego pomieszczenia. Czerwony filar przy kuchni zaznacza to miejsce w sposób wyjątkowy i ożywia czarno - białą aranżację kuchni. Ze względów praktycznych w kuchni na podłodze położone płytki gresowe, w pozostałej części dziennej jest już drewno na podłodze. Raczej  na pewno nie pojawią się tu dywany. Elementem w stylu eklektycznym są  w aranżacji kuchni lampki cukierki. Projektantka mówi, że nie mogła im się oprzeć. Aranżacje części kuchenno - jadalnianej dopełnia oświetlenie przywiezione kilka lat temu z Barcelony. Są to żarówki Edisona, które w ciągu kilku lat zdobyły ogromną popularność.

Czytaj też: wyjątkowy dom projektantki mody Lidii Kality

Białe ściany w aranżacji salonu bazą dla sztuki i kolorów

Salon to cześć wypoczynkowa z wygodną szarą sofą i obrotowym fotelem w stylu retro oraz domowa pracownia projektowa Kai. Salon jest zresztą ulubionym miejscem męża i dziecka - spędzają tu ze sobą dużo czasu. Widać to nawet po ilości zabawek „parkujących” w salonie. Niektóre z nich są tak stylowe, że wyglądają jak specjalnie ustawiona dekoracja. Nad sofą grafiki samochodowe autorstwa Andy Warhola – samochody i motoryzacja są ogromną pasją męża projektantki, dziennikarza zajmującego się tematyką motoryzacyjną. W części za obudowanym kominem. Znalazło się miejsce na domową pracownię. Jest tu mnóstwo rzeczy, to prawda, ale tak właśnie wygląda pracownia. Pędzle, farby, kredki, próbki materiałów – to wszystko musi być pod ręką. Obudowa komina stała się w naturalny sposób miejscem ekspozycji malarstwa projektantki. Do salonu przylega także taras połączony z częścią należąca do wszystkich mieszkańców.

Czytaj też: białe ściany nie sa nudne

Kolorowa i bezpieczna aranżacja pokoju chłopca

Pokój dziecka, małego synka Kai Śródki jest połączeniem, jak określa sama projektantka, wesołego miasteczka, cyrku i rewii na lodzie. Drewniana podłoga wyłożona jest piankowymi, kolorowymi puzzlami. Dekoracją ścian są kolorowe naklejki ścienne, które w razie czego łatwo zmienić.  Pokój dziecka ma być przede wszystkim przestrzenia miękką, wygodną i bezpieczną. Meble i dodatki dekoracyjne pozwolą na szybką zmianę aranżacji w razie potrzeby.

Więcej o Domach Gwiazd zobaczycie w Domoplus.pl

 

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021