Kolorowa aranżacja wnętrz dla odważnych. Stylowe wnętrze w wersji kolorowej!

2017-06-08 11:03 Monika Czerwińska-Konarska

Zupełnie niecodzienna, kolorowa aranżacja wnętrz starego domu. W roli głównej meble w stylu klasycznym, w nowoczesnej odsłonie, na tle beżowych i czerwonych ścian. Jest to z pewnością aranżacja wnętrz dla osób kochających zabawę konwencją i odważnych. Warto zobaczyć pomysł na odnowienie starego domu i zabawę z kolorami i wzorami.

Taka kolorowa aranżacja wnętrz z pewnością nie jest dla każdego. Nie oczekujmy, że będzie się podobała wszystkim. Ten sposób aranżacji jest dla osób z dużym dystansem do rzeczywistości i poczuciem humoru, posiadających wrodzoną umiejętność łączenia wzorów i kolorów. Kolorowa aranżacja spodoba się osobom kreatywnym, szukającym natchnienia. Idealnym miejscem do realizacji będzie stary i zniszczony dom ze stylowym wyposażeniem, wymagający generalnego remontu. Taka aranżacja wnętrza z mocnymi, nasyconymi kolorami to zabawa konwencją, wymagająca znajomości zasad, które się łamie. Ale granica jest bardzo cienka.

Nowa odsłona mebli w stylu klasycznym

Styl klasyczny w nowoczesnej odsłonie. Co to znaczy? Na przykład stylowe krzesła, fotele i sofy pokryte nowoczesnymi tkaninami w zupełnie nietypowych kolorach. Jest to znakomity pomysł dla osób kochających dobre wzornictwo, także to klasyczne, ale mających dystans do urządzania wnętrz. Jest to też dobry sposób na danie drugiej szansy zniszczonym meblom. Nieodwracalnie uszkodzonej tapicerki i tak raczej nie zastąpimy oryginalną tkaniną, czemu więc nie pokusić się o całkowitą odmianę mebla? Pobawmy się konwencją i klasyczny fotel obijmy różową tkaniną, a pokrowce na krzesła do jadalni uszyjmy z nowoczesnej tkaniny w kwiaty, owoce, zastawę stołową lub z innymi nietypowymi motywami. Kanapa może dostać nowe pokrycie w pasy zielono-limonkowo-białe, a nie tradycyjne beżowo-brązowe. Idąc na całość możemy zafundować jadalni każde krzesło w innym pokrowcu. Takie meble powinny jednak znaleźć godne siebie tło. Mogą to być czerwone ściany, kolorowe dwustronne zasłony z różnymi wzorami, skoordynowane kolorystycznie z meblami lub sztuka nowoczesna  albo pop-art na ścianach.

Czytaj też: jak łączyć wzory dywanów, tapet i poduszek?

Nowe  kolory ścian dla mebli w stylu klasycznym

Warto pomyśleć o odpowiednim tle dla mebli w stylu klasycznym w nowoczesnej odsłonie. Może postawić na czerwony kolor ścian w jadalni, które podkreślą limonkowy kolor obicia stylowej sofy na nóżkach? Neutralne beżowe ściany sprawdzą się w salonie, w którym wieszamy  na ścianach sztukę nowoczesną lub obrazy w stylu pop-art.

Czytaj też: kolorowe dodatki dekoracyjne

Poza tym w salonie spędzamy więcej czasu niż w jadalni i spokojne tło będzie bardziej bezpieczne. Przyda się także jasna, spokojna podłoga. I tu znowu mogą to być tradycyjne szerokie deski, ale pomalowane na biało. W takim towarzystwie kominek też nie może być zwyczajny. Może do zrobienia portalu wybierzmy kamień w złocistym odcieniu? Osiągniemy nietypowy, ale szlachetny efekt. W takiej aranżacji wnętrza nic nie powinno być typowo oczywiste, cały czas coś powinno zaskakiwać.