KOLOR BIAŁY. Mieszkanie w jasnych kolorach. Jak optycznie powiększyć wnętrza? ZDJĘCIA

2013-05-17 16:11

Zastanawiasz się, jak urządzić małe mieszkanie? Wybierz jasne kolory i proste aranżacje wnętrz. W "M jak mieszkanie" (3/2013) prezentujemy małe mieszkanie Marka. Zainspirowane stylem japońskim, urządzone jasno, czysto, bez nadmiaru mebli.

Spis treści

  1. Jak urządzić małe mieszkanie
  2. Jak optycznie powiększyć wnętrza?

W mieszkaniu Marka jest jasno i przejrzyście. Małe mieszkanie zostało urządzone prosto, skromnie, czysto i funkcjonalnie. To głównie zasługa białych ścian, jesionowej podłogi oraz konsekwentnie dobranych mebli, łączących oba kolory. Większość drobiazgów mieści się w pojemnych szafkach. Jedynie książki znajdują się cały czas pod ręką - wypełniają otwarty regał, tworzą optymistyczną plamę koloru. Oto dobra inspiracja dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak urządzić małe mieszkanie.

Jak urządzić małe mieszkanie

Przedpokój otwiera się na salon, takie rozwiązanie powiększa małe mieszkanie. Dzięki identycznej podłodze, oba wnętrza są spójne i wydają się większe. Hol wyposażony jest w pojemną szafę kryjącą sporo rzeczy gospodarza. Za białymi, wtapiającymi się w ścianę drzwiami mieszczą się sypialnia i łazienka.

Jak optycznie powiększyć wnętrza?

Część salonu, we wnęce bliżej holu, zajmuje aneks kuchenny. Białe lakierowane fronty szafek, szyba nad blatem oraz połyskujący pas płytek podłogowych - odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze, nie przytłaczają aranżacji salonu. Na granicy kuchni i salonu urządzono miejsce do pracy, zmieniające się w porze posiłków i podczas wizyt gości - w jadalnię.

Łazienka również tonie w bieli. Duża tafla lustra nad umywalką podwaja wizualnie wnętrze, a długi biały blat i gładkie powierzchnie szafek porządkują przestrzeń. Jedyny mocny akcent kolorystyczny stanowi drewniana podłoga z deski pokładowej.

Więcej informacji i zdjęć z mieszkania Marka w magazynie "M jak mieszkanie".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany