Kobiece mieszkanie w stylu glamour. Zajrzyj do apartamentu w centrum Wrocławia

2024-06-07 9:32

90-metrowy apartament w centrum Wrocławia zaprojektowano w stylu nowoczesnego glamour. To przestrzeń zaaranżowana specjalnie dla kobiet. Spotkamy tu stonowane barwy – biel, szarość i jasne drewno, ale też złoto i połysk. - Postawiliśmy na styl glamour – kobiecy, delikatny, a jednocześnie wyrazisty i ponadczasowy - mówi Barbara Wiśniewska, architekt pracowni KODO Projekty i Realizacje Wnętrz.

Spis treści

  1. Apartament w stylu glamour – dużo błysku i złota
  2. 90-metrowy apartament we Wrocławiu: złoto, stłumiony róż i niebanalne kształty
  3. Mieszkanie w centrum: prosta kuchnia, łazienki pełne błysku
  4. Kobiecy apartament w stylu glamour - ZDJĘCIA

Apartament w stylu glamour – dużo błysku i złota

Mieszkanie w centrum Wrocławia składa się z trzech pokoi oraz przestronnej strefy dziennej, powstałej z połączenia salonu z kuchnią i jadalnią. Jak podkreśla architektka, jest przykładem nieszablonowej aranżacji w stylistyce nowoczesnego glamour – dalekiego od skandynawskiej prostoty, lecz pełnego wysmakowanej elegancji. Apartament z widokiem na nadodrzańską zieleń zaaranżowano z myślą o trzech lokatorkach, ich barwnych osobowościach oraz życiu pełnym pasji.

Sypialnia ma specjalnie wydzieloną garderobę, a pokoje córek dopełniają dwie łazienki. Zadbano o każdy detal, uwzględniając preferencje i potrzeby wszystkich domowniczek. Architektka o stylu aranżacji mówi: "połysk i złoto, klasyka połączona z nowoczesnością".

Czytaj także: Pokój dla dziewczynki nie musi być różowy! Jak urządzić małą przestrzeń? Zobacz najlepsze inspiracje

W podstawie wykorzystano proste, stonowane barwy – biel, szarość i jasne drewno, uzupełnione akcentami czerni oraz czystego szkła. Za klasyczną kolorystyką podążają proste formy – w zabudowie meblowej, prostokątach regałów czy naściennej sztukaterii.

- Punktem wyjścia dla realizacji było zdefiniowanie potrzeb i oczekiwań lokatorek – mamy i dwóch córek. Zależało nam przede wszystkim na wypracowaniu określonego, spójnego stylu, ale dostosowanego do indywidualnych, barwnych osobowości mieszkanek - podkreśla architekt Barbara Wiśniewska.

90-metrowy apartament we Wrocławiu: złoto, stłumiony róż i niebanalne kształty

Dodatki, dekoracje i sprzęty zostały starannie dobrane. Złoto króluje w

  • armaturze,
  • oprawach oświetleniowych,
  • uchwytach mebli,
  • a także w elementach mebli, grzejnikach czy drobnych ozdobach.

Pudrowy róż z kolei spotkamy w tekstyliach, a zaskakujące linie ulokowały się w okrągłych i owalnych lustrach, hokerach, designerskich grzejnikach oraz regulowanych instalacjach świetlnych.

Trzy wiodące motywy spotykają się w ozdobnych tapetach, którymi pokryto jedną ścianę w każdym z trzech pokoi. W ten sposób połączono róż, złoto i kwiecisty wzór, co stanowi kwintesencję starannie zbudowanego stylu.

- Naszą rolą było także zapanowanie nad aranżacją – tak, aby połysk i złoto, motywy charakterystyczne dla tego stylu – nie zdominowały wnętrza. Efekt ten osiągnęliśmy m.in. dzięki zestawieniu klasyki z nowoczesnością. Istotną rolę w aranżacji odgrywa również funkcjonalność. Przykładem są sypialnie każdej z lokatorek. W pokojach córek wydzieliliśmy przestrzeń do nauki i rozwijania pasji, a w sypialni mamy pojemną garderobę oraz miejsce do pracy połączone z praktyczną toaletką – dodaje architekt Barbara Wiśniewska.

Golden Glamour - mieszkanie w kobiecym stylu
Autor: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz: Justyna Kiejza Czteropokojowe, kobiece mieszkanie w centrum Wrocławia zaaranżowano w stylistyce nowoczesnego glamour

Mieszkanie w centrum: prosta kuchnia, łazienki pełne błysku

W niezwykle eleganckim apartamencie, każda z lokatorek znajdzie przestrzeń do rozwijania swoich pasji. Wzrok przykuwa przestronna, otwarta kuchnia z miejscem do spożywania posiłków, który stanowi naturalną granicę między aneksem kuchennym i salonem.

Kuchnia jest prosta i stonowana, a pokój dzienny? Znajdziemy w nim stylizowane, meble tapicerowane, kryształowy żyrandol i złote dodatki. Nie brakuje tutaj blasku, który jednocześnie nie jest przytłaczający.

W łazience mamy podstawą są stonowane barwy, które są uzupełnione akcentami złota oraz pudrowego różu. Za klasyczną kolorystyką podążają owalne, kwadratowe i heksagonalne formy. Z kolei w łazience córek spotkamy florystyczny motyw. 

Źródło: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Kobiecy apartament w stylu glamour - ZDJĘCIA

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio