Kobiece mieszkanie dla matki i dorosłej córki. Styl glamour spotkał się z klasyką

2024-05-21 15:22

To mieszkanie to eklektyczny miks klasycznej elegancji i stylu glamour w bardzo kobiecym wydaniu. Nic dziwnego skoro mieszka w nim mama z dorosłą córką! Jest przytulnie, jasno, nie brakuje pastelowych kolorów i kwiatowych motywów. Zobaczcie, jak w całości prezentuje się to wnętrze.

Spis treści

  1. Kobiece mieszkanie dla mamy i córki
  2. Salon w stylu glamour
  3. Nowoczesne kuchnia w stylu glamour
  4. Kobiecy gabinet w stylu glamour
  5. Kobiece łazienki
  6. Kobiece mieszkanie w stylu glamour. Zdjęcia

Kobiece mieszkanie dla mamy i córki

81-m apartament w Sobótce (woj. dolnośląskie) dla mamy i dorosłej córki znajduje się w niewysokiej zabudowie mieszkalnej. Składa się z czterech pokoi: dwóch sypialni, gabinetu oraz strefy dziennej (salonu, kuchni i jadalni). Pierwsze zmiany wprowadzono już po zakupie mieszkania. Aby podnieść jego funkcjonalność, pomniejszono gabinet, dzięki czemu strefa dzienna zyskała kilka metrów. 

Zmiany zaszły również w łazience. Wystarczyło przesunąć ścianę, by w sypialni zmieściła się szafa wnękowa!

— Aranżacja utrzymana została w stylu klasycznego glamour z nutą nowoczesności. Kolorystyczną podstawę wystroju stanowią matowe i połyskliwe biele, złamane beżem, szarością i ciepłym brązem drewna – tworzą bazę oraz tło dla sprzętów i dodatków w nieoczywistych zestawieniach. Ciemny granat welurowego narożnika, brudny róż tapicerowanych łóżek, ciemne szarości dywanów czy paneli ściennych to ta spokojniejsza część wystroju. Prawdziwą energię barw wnoszą do wnętrza nietypowe okładziny ścienne — opowiadają autorzy projektu.

Swoistą kropką nad “i” są złote dodatki. Pojawiły się w tym mieszkaniu pod postacią ozdobnych listew ściennych, uchwytów meblowych, lamp czy części zabudowy. Całość dopełniają ozdobne sztukaterie, lamelowe okładziny ścian, ceramiczne i tekstylne dodatki oraz przeszklenia zabudowy. 

Salon w stylu glamour

W salonie bardzo dużo się dzieje. Jest tam całkiem sporo odcieni kolorów z palety błękitów. Przestrzeń strefy dziennej poza tym została utrzymana w beżach, szarościach i bielach. Na ich tle wyróżnia się granatowa kanapa. 

Mieszkanie w stylu klasyki połączonej z glamour
Autor: Materiały prasowe/KODO

Szczególną uwagę zwraca zróżnicowane wykończenie ścian. Pojawiły się złote listwy, tapety i białe lamele, które ułożone blisko siebie nadały salonowi trójwymiarowości. 

Poza tym architekci z KODO postawili na ostatnio bardzo modne obłe kształty, które są tu widoczne pod postacią dywanu, lamp czy kawowego stolika. Wnętrze optycznie powiększyły lustra, którymi wykończono szafę. 

Nowoczesne kuchnia w stylu glamour

Otwarta kuchnia z założenia miała wpisać się w część salonową, więc choć z jednej strony prosta, z drugiej jednak dekoracyjna i elegancka. Białe, gładkie, lekko połyskliwe dolne fronty zestawiono z matową, błękitną górą. Pomiędzy nimi ułożono szkliwione płytki cegiełki.

Przy wyspie kuchennej stanęły różowe hokery, a przy prostym drewnianym stole w części jadalnej szare, tapicerowane krzesła.

Eklektyczna sypialnia pani domu w stylu glamour

Sypialnia pani domu jest bardzo kobieca. Różowy zagłówek na tle kwiecistej tapety nie pozostawia złudzeń, do kogo należy ten pokój. Łóżko zostało objęte w ramy wysokich szafek nocnych. Pełnią rolę biblioteczki, ale też miejsca do przechowywania. 

Mieszkanie w stylu klasyki połączonej z glamour
Autor: Materiały prasowe/KODO

Kobiecy gabinet w stylu glamour

Inwestorka pracuje głównie z domu. Potrzebowała więc gabinetu, w którym mogłaby się skupić. Znalazło się tu oczywiście miejsce do pracy. Proste białe biurko stanęło naprzeciwko tapicerowanego łóżka. 

To pomieszczenie pełni również funkcję pokoju gościnnego. Sporo tam miejsca do przechowywania, więc można tu schować to, na co nigdzie indziej nie ma już wolnej przestrzeni.

Kolorem bazowym dla gabinetu jest biel. Także i tu nie mogło zabraknąć tapety z kwiatowym wzorem.

Kobiece łazienki

W obu łazienkach biel zestawiono z designerskimi tapetami o florystycznych wzorach. W pierwszej z nich padło na delikatną tapetę w bielach i błękitach. W drugiej natomiast na mocne kolory: fiolet miesza się ze złotem i bielą. 

Kobiece mieszkanie w stylu glamour. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkanie w stylu przedwojennego socrealizmu i art déco. Bajeczne wnętrza!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Złoto we wnętrzach WZ Studio