Klimatyczne wnętrze na poddaszu

2011-06-03 17:28

Poddasze jest klimatyczne, ale też dość specyficzne w aranżacji wnętrz. Trzeba dobrze rozplanować przestrzeń, by pokoje pod skosami były wygodne i zmieściły się w nich potrzebne meble. Ważne też jest odpowiednie oświetlenie wnętrz na poddaszu i odpowiedni dobór kolorów ścian. Salon na poddaszu urządzono inspirując się stylem wschodnim.

Aranżacja wnętrz na poddaszu musi uwzględniać skosy ścian, które ograniczają powierzchnię użytkową mieszkania. Szerokie skosy w salonie na poddaszu tworzą nisze, w których bez problemu zmieściły się meble: rozłożysta sofa, poręczny stoliczek i wygodny fotel z podnóżkiem. Przytulny wystrój wnętrza tworzy kupiona okazyjnie podłoga (ta sama w całym mieszkaniu). Dębowe deski pochodzą ze starego norweskiego młyna. Ubytki w nich uzupełniono plombami z dębiny, co nadało podłodze niepowtarzalny wygląd. Stary reflektor, który niegdyś stał w hollywoodzkim studiu, nadał wnętrzu filmowy „look”.

Kolory wnętrza na poddaszu

Główna ściana w salonie jest w pięknym kolorze ciepłego brązu. Jej struktura przypomina trochę ogród zen. Pas ściany pokrytej tynkiem strukturalnym ciągnie się przez całą wysokość mieszkania, przez obie kondygnacje. Cienkie, poziome bruzdy, jakie w niej wydrapano, kojarzą się właścicielowi z zaoranym polem. Jedno jest pewne: tworzą niebanalną ozdobę wnętrza. Kiedy więc nikt nie korzysta z projektora, ekran, na którym są wyświetlane filmy, podjeżdża po wciśnięciu pilota w górę, aby nie zasłaniać oryginalnego „obrazu”.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE