Klimat nowojorskiego loftu na warszawskim Żoliborzu. Dwupoziomowe mieszkanie z kroplą turkusu

2024-05-27 14:12

Na warszawskim Żoliborzu powstało dwupoziomowe mieszkanie, które zachwyca połączeniem nowoczesności i przytulności. Autorką udanej metamorfozy jest Agnieszka Balicka z zespołem Balicka Design. Powstał elegancki, pełen uroku apartament w klimacie nowojorskiego loftu.

Spis treści

  1. Drewno w roli głównej
  2. Kropla turkusu
  3. Nowoczesność i przytulność
  4. Nowoczesny dwupoziomowy apartament na Żoliborzu. Zdjęcia

Parter mieszkania zajmują salon z kuchnią z wyspą, jadalnia oraz łazienka z prysznicem, na drugim piętrze znajdują się sypialnia, kącik wypoczynkowy z biblioteczką i druga łazienka z wanną.

Drewno w roli głównej

Spora przestrzeń i widoki za oknami przywołują skojarzenia z nowojorskim Central Parkiem. By wpuścić naturę do wnętrz, ale też dodać wnętrzu przytulności, architekta postawiła na drewno. Dębowa podłoga, korkowe okładziny i orzechowy fornir stanowią bazę aranżacji.

Kropla turkusu

Choć we wnętrzu dominują stonowane eleganckie odcienie brązu, bieli i czerni, architekta postanowiła je przełamać odważnym odcieniem niebieskiego - turkusem. Pojawia się w postaci dużej wygodnej modułowej sofy w strefie wypoczynkowej. To nagrodzony tytułem Design dla Konesera 2018 model Feza marki Nobonobo.

- Sofa Feza Nobonobo wydała mi się doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych, niepozbawionych jednak klasycznej elegancji. Jej proste linie i geometryczne kształty pozwoliły zachować minimalistyczny charakter aranżacji, zaś wygodne siedziska wykończone precyzyjnym przeszyciem oraz tkanina tapicerska w głębokim odcieniu niebieskiego dodały przytulności – uzasadnia wybór architektka.

Nowoczesność i przytulność

- Marzeniem właścicieli było stworzenie miejsca, które będzie nowoczesne i przyjazne dla całej rodziny. Nasz zespół architektów otrzymał zadanie, które wymagało połączenia prostoty z urokiem miejsca. Postawiliśmy na elementy, które przywołują ciepłe uczucia i emanują elegancją znaną z nowojorskich loftów właśnie – wyjaśnia architekt Agnieszka Balicka.

Nowoczesny dwupoziomowy apartament na Żoliborzu. Zdjęcia

Ukryte drzwi i dodatki, opowiadają architekci wnętrz WZ Studio