Klasyczne wnętrza: antyki na piedestale

2015-06-01 14:53 Anna Rychlewicz

Klasyczne wnętrza, w których królują antyki. Salon, który nawiązuje do najlepszych tradycji mieszczańskiego wnętrza. Klasyczne stylizowane meble, antyczne bibeloty, przepastne kredensy pełne szkła, kryształów i porcelany. Angielska komoda, XIX-wieczne tremo z konsolą, dekoracje ze złoconego brązu – wszystko to tworzy klasyczną aranżację wnętrz, która urzeka przepychem i bezkonkurencyjnym stylem.

Klasyczna aranżacja wnętrz urzeka przepychem – w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. W prezentowanej przestrzeni królują antyki, które wyznaczają styl i charakter wnętrza. Pokój dzienny z wygodną strefą wypoczynkową, część jadalniana i hol dumnie prezentujący okazałe meble antyczne i meble stylizowane.

Klasyczne wnętrza: antyki w roli głównej

Strefę wypoczynkową w salonie wyznacza kremowa kanapa marki Kler, która została usytuowana obok angielskiej komody. Ta, z dumą prezentują dwie naftowe lampy pochodzące z rodzinnych kolekcji właścicielki. Klasyczna aranżacja jadalni, która została częściowo wyodrębniona z przestrzeni pokoju dziennego, nawiązuje do najlepszych tradycji mieszczańskiego wnętrza. Dominują tutaj dwa ogromne kredensy pełne szkła, kryształów i porcelany. Centrum wnętrza wyznacza niewielki stół, który niegdyś był stolikiem przyściennym, a teraz pełni funkcję głównego stołu jadalnianego. Aranżację strefy jadalnianej dopełnia niewielka komoda, która jest świetnym miejscem do ekspozycji rodzinnych pamiątek. Obszerny kredens wypełniony jest kolekcją starych filiżanek, które Pani domu przywoziła z podróży z różnych stron świata. Plan każdej wycieczki obejmował wizytę w antykwariacie, w którym wypatrywane były najbardziej okazałe zbiory. Za kryształowymi szybami, porcelanowe zastawy urzekają kształtami i finezyjnymi zdobieniami.

SPRAWDŹ -> Jak kupować antyki, by zyskać, a nie stracić?

Klasyczne wnętrze salonu zdobi także antyczna mahoniowa komódka na przybory do szycia, której aktualną funkcją jest dumne prezentowanie witrażowej lampy. Aranżację holu prowadzącego do pokoju dziennego wzbogaca XIX-wieczne tremo z konsolą. Podstawę marmurowego blatu stanowią dwie pękate kolumienki. Całość mebla z lustrem zwieńczona jest reliefowanym gzymsem decydującym o jego ostatecznym wyrazie.

PRZECZYTAJ TAKŻE -> Antyki: co, gdzie i za ile warto kupić?