Klasyczna aranżacja wnętrz w nowoczesnym wydaniu

2014-04-04 17:40

Monochromatyczne wnętrze czy mieszanka stylów, faktur i kolorów? Jeśli myślisz, że nie możesz pozwolić sobie na aranżacyjne wariacje to jesteś w błędzie. Dzięki niekonwencjonalnym połączeniom możemy uzyskać wnętrze klasyczne i nowoczesne, ponadczasowe i bardzo modne.

Spis treści

  1. Jasne wnętrze: trzy funkcje - kuchnia z jadalnią oraz salon
  2. Jasne wnętrze: klasyczna aranżacja wnętrz według Izabeli Widomskiej

Czy klasyczna aranżcja wnętrz w nowoczesnym wydaniu jest możliwa? Owszem. Prezentujemy mieszkanie, którego założeniem projektowym była aranżacja jasnego wnętrza w stylu nowoczesnej klasyki. Proste formy przenikają się tutaj z mieszanką różnych koncepcji i różnych stylów. Dopełnieniem niecodziennej całości są wyszukane detale decydujące o charakterze projektowanej przestrzeni, za którą odpowiedzialna jest Izabela Widomska.

Jasne wnętrze: trzy funkcje - kuchnia z jadalnią oraz salon

Centralnym punktem mieszkania zaprojektowanego przez Izabelę Widomską jest otwarty salon połączony z jadalnią oraz kuchnią. Całość utrzymana w klasycznym stylu, wzbogacona jedynie oryginalnymi dodatkami aranżacji wnętrz. Jasne wnętrze kuchni -  prostej, funkcjonalnej, bez zbędnych ozdobników - charakteryzuje się połączeniem czystej bieli i naturalnego drewna. Całość mogłaby sprawiać wrażenie wnętrza w stylu skandynawskim, gdyby nie kolorowe wstawki w górnej części kuchennej zabudowy. W tej części mieszkania projektantka zdecydowała się na punktowe oświetlenie halogenowe. Część jadalnianą, która zaprojektowana została pomiędzy otwartym salonem a kuchnią, wyznacza duży drewniany stół i nieszablonowe krzesła. Rolę oświetlenia pełni tutaj wisząca czarna lampa, która nadaje tej przestrzeni oryginalnego charakteru. Aranżacja części jadalnianej jest kontynuacją przestrzeni kuchennej. Dowodem na to jest ciąg mebli kuchennych, które zostały rozdzielone ścianką. Charakterystycznym elementem tej części mieszkania jest ściana pokryta oryginalną tapetą z motywem kwiatowym. Ten sam akcent powtórzono na ścianie w przedpokoju. Motyw ten, w połączeniu z klasyczną komodą przywodzi na myśl nieco rustykalny klimat.

Jasne wnętrze: klasyczna aranżacja wnętrz według Izabeli Widomskiej

Część salonowa urządzona została w klasycznym stylu. Nie brakuje tu jednak wyszukanych i oryginalnych detali, które świadczą o charakterze tego miejsca. Celem wpuszczenia do wnętrza jak najwięcej światła dziennego, projektantka zdecydowała się na zawieszenie w oknie jedynie długich, lekkich zasłon. Interesującym elementem aranżacji wnętrza jest oryginalny żyrandol w kolorze głębokiej czerni. Proste, drewniane meble oddają pierwszeństwo nietypowym stolikom. Białe ściany wraz z drewnianą podłogą i minimalistycznym wyposażeniem decydują o niewymuszonej elegancji tego wnętrza. W aranżacji sypialni królują jasne, pastelowe barwy. Klimatu wnętrzu dodaje oryginalne oświetlenie. Tutaj, podobnie jak w salonie, zrezygnowano z firan na rzecz zwiewnych zasłon. Pod oknem postawiono klasyczne biurko, wyodrębniając w ten sposób mini strefę do pracy. Rolę garderoby pełni duża, zabudowana szafa z przesuwnymi drzwiami.