Kawalerka z antresolą: jak urządzić małe mieszkanie z niewielkim budżetem? Projekt Hokum Architekci

2014-02-21 14:43

Kawalerka z antresolą, czyli jak urządzić małe mieszkanie. Projektanci ze studia Hokum Architekci zaprojektowali funkcjonalną kawalerkę z antresolą. Aranżacja kawalerki jest pomysłowa u wygodna. Stosunkowo niewielkim budżetem architektom udało się stworzyć niewielką, a zarazem komfortową przestrzeń do życia.

Spis treści

  1. Kawalerka z antresolą według projektu Hokum Architekci
  2. Hit we wnętrzu kawalerki - cegła i drewno
  3. Aranżacja kawalerki - jak zaoszczędzić?

Jak zaaranżować małe mieszkanie dysponując niewielkim budżetem? Jak wykorzystać mały metraż i sporą wysokość mieszkania? Kawalerka: jak urządzić, by była wygodna i przytylna? Urządzenie małego wnętrza wymaga pomysłowości i wykorzystania niebanalnych rozwiązań. Agata Maciejewska i Jan Katyszewski, architekci ze studia Hokum Architekci zaprojektowali kawalerkę z antresolą, czyli niewielką i funkcjonalną przestrzeń do życia.

Kawalerka z antresolą według projektu Hokum Architekci

Aranżacja kawalerki według pracowni Hokum Architekci w pełni wykorzystuje niewielki metraż i nieprzeciętną wysokość mieszkania w starej, stuletniej kamienicy. Na 28 m2 architekci zaprojektowali komfortowe małe wnętrze wraz z antresolą, która idealnie sprawdza się w roli strefy prywatnej. Na wybudowanej antresoli zaplanowano sypialnię, z której rozpościera się widok na niewielki salon poniżej. Przestrzeń pod antresolą w kawalerce została zaaranżowana jako wygodny aneks kuchenny wraz z kącikiem jadalnym. Ciekawym elementem niewielkiej powierzchni kuchni jest kominowa ściana, która została pomalowana farbą tablicą. Oświetlenie wnętrza kuchni kawalerki zapewniają halogeny zainstalowane na belkach antresoli. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni, pod antresolą zaprojektowano dużą szafę pełniącą funkcję garderoby. Elementem charakterystycznym szafy są drzwi wykonane ze stalowej siatki. Z kolei łazienka została urządzona w neutralnej biało-czarnej kolorystyce. W celu optycznego powiększenia małego wnętrza kąpielowego, architekci zdecydowali się na zastosowanie dużej tafli lustra.

Hit we wnętrzu kawalerki - cegła i drewno

Dodatkowego klimatu w aranżacji niewielkiej przestrzeni kawalerki dodaje odkryta cegła we wnętrzu oraz jasne drewno. Architekci z pracowni Hokum zdecydowali się na mocne, czarne dodatki oraz charakterystyczne oświetlenie. Przy drabince prowadzącej na antresolą wykorzystano różowe jarzeniówki, które wieczorową porą odmieniają oryginalne wnętrze.

Aranżacja kawalerki - jak zaoszczędzić?

Projektanci dysponując stosunkowo niewielkim budżetem zdecydowali się w aranżacji kawalerki na tradycyjne rozwiązania materiałowe, np. antresola została wykonana z drewna sosnowego. Dodatkową oszczędnością podczas urządzania kawalerki było wykorzystanie mebli i dodatków z odzysku. Stół i stoliki, a także kanapa i komódka to meble wyszukane na giełdzie albo w komisie meblowym.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE