KAWALERKA: 10 pomysłów jak urządzić MAŁE MIESZKANIE

2013-06-28 7:54

W małym mieszkaniu liczy się każdy centymetr, dlatego podstawą dobrej i wygodnej aranżacji kawalerki jest pomysłowe urządzenie. Zobacz podpowiedz i ZDJĘCIA prawdziwych małych mieszkań w galerii. Kawalerka w bloku: 10 inspiracji.

Spis treści

  1. Małe mieszkanie: pomysł na wystrój w kawalerce
  2. Kawalerka: schowki w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie może sprawiać wrażenie większego, jeśli odpowiednio je urządzimy. Zaczynając aranżację kawalerki warto już na samym początku sprawdzić możliwość wyburzenia, bądź przesunięcia ścian działowych – na przykład między salonem a kuchnią, bądź między pokojem dziennym a wnęką sypialnianą. Pamiętajmy również, że jednolita podłoga (w jednym kolorze, bądź z tego samego materiału) optycznie powiększa przestrzeń małego mieszkania.

Gdy w kawalerce mamy salon połączony z kuchnią, zdecydujmy się na podobną stylistykę i kolory w obu pomieszczeniach, aby do siebie wzajemnie pasowały.

Małe mieszkanie: pomysł na wystrój w kawalerce

Jeśli wprowadzamy się do kawalerki w bloku, w której nie mamy możliwości większych zmian architektonicznych, pomyślmy o dobrym wystroju w małym mieszkaniu. Zdecydujmy się na jasne kolory w aranżacji kawalerki, bo powiększą one optycznie przestrzeń. Jeśli chcemy w małym mieszkaniu zastosować ciemny kolor, wykorzystajmy do tego dodatki lub jedną ścianę w największym pomieszczeniu, w dobrze doświetlonej okolicy – w pobliżu okna. Jasne kolory w małym mieszkaniu sprawdzą się zarówno w dodatkach, meblach, jak i kolorach ścian.

Kawalerka: schowki w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu nie powinien panować bałagan, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabudowy i miejsca do przechowywania rzeczy. Wykorzystajmy do tego duże ściany i zakątki wnętrza kawalerki. Jasna, gładka zabudowa na całej ścianie pokoju nie zmniejszy optycznie jego powierzchni, a stworzy mnóstwo schowków. W kawalerce liczy się każdy centymetr, więc zadbajmy, aby znalazły się w niej meble, które stworzą naprawdę ładne i ciekawe wnętrze. Gdy mamy niewielką powierzchnię, nie wybierajmy raczej bardzo dużych i ciężkich mebli, które sprawią wrażenie ciężkich.

Zobacz w naszej galerii ZDJĘCIA KAWALEREK i małych mieszkań, a być może znajdziesz tam pomysł na swoje mieszkanie!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE