KAWALERKA: 10 pomysłów jak urządzić MAŁE MIESZKANIE

2013-06-28 7:54

W małym mieszkaniu liczy się każdy centymetr, dlatego podstawą dobrej i wygodnej aranżacji kawalerki jest pomysłowe urządzenie. Zobacz podpowiedz i ZDJĘCIA prawdziwych małych mieszkań w galerii. Kawalerka w bloku: 10 inspiracji.

Spis treści

  1. Małe mieszkanie: pomysł na wystrój w kawalerce
  2. Kawalerka: schowki w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie może sprawiać wrażenie większego, jeśli odpowiednio je urządzimy. Zaczynając aranżację kawalerki warto już na samym początku sprawdzić możliwość wyburzenia, bądź przesunięcia ścian działowych – na przykład między salonem a kuchnią, bądź między pokojem dziennym a wnęką sypialnianą. Pamiętajmy również, że jednolita podłoga (w jednym kolorze, bądź z tego samego materiału) optycznie powiększa przestrzeń małego mieszkania.

Gdy w kawalerce mamy salon połączony z kuchnią, zdecydujmy się na podobną stylistykę i kolory w obu pomieszczeniach, aby do siebie wzajemnie pasowały.

Małe mieszkanie: pomysł na wystrój w kawalerce

Jeśli wprowadzamy się do kawalerki w bloku, w której nie mamy możliwości większych zmian architektonicznych, pomyślmy o dobrym wystroju w małym mieszkaniu. Zdecydujmy się na jasne kolory w aranżacji kawalerki, bo powiększą one optycznie przestrzeń. Jeśli chcemy w małym mieszkaniu zastosować ciemny kolor, wykorzystajmy do tego dodatki lub jedną ścianę w największym pomieszczeniu, w dobrze doświetlonej okolicy – w pobliżu okna. Jasne kolory w małym mieszkaniu sprawdzą się zarówno w dodatkach, meblach, jak i kolorach ścian.

Kawalerka: schowki w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu nie powinien panować bałagan, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabudowy i miejsca do przechowywania rzeczy. Wykorzystajmy do tego duże ściany i zakątki wnętrza kawalerki. Jasna, gładka zabudowa na całej ścianie pokoju nie zmniejszy optycznie jego powierzchni, a stworzy mnóstwo schowków. W kawalerce liczy się każdy centymetr, więc zadbajmy, aby znalazły się w niej meble, które stworzą naprawdę ładne i ciekawe wnętrze. Gdy mamy niewielką powierzchnię, nie wybierajmy raczej bardzo dużych i ciężkich mebli, które sprawią wrażenie ciężkich.

Zobacz w naszej galerii ZDJĘCIA KAWALEREK i małych mieszkań, a być może znajdziesz tam pomysł na swoje mieszkanie!