Jasne wnętrze z akcentem kolorystycznym

2014-09-24 16:06 Karolina Klepacka

W prezentowanym wnętrzu dominuje biel (białe meble i ściany) doskonale współgrająca z ciemnym odcieniem podłogi. Do tej bazy w aranżacji wnętrza idealnie pasują akcenty kolorystyczne - soczysta zieleń i kolor pomarańczowy.

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy zostało poddane zasadniczym zmianom. W nowej aranżacji wnętrza mieszkania labirynt pokoi przekształcono w otwartą przejrzystą przestrzeń. Likwidując ściany działowe, architekci stworzyli wysokie jasne wnętrze, w którym jednak wyraźnie zaznaczono strefę dzienną i nocną – prywatną. Kuchnia, jadalnia i salon rozmieszczone są wokół stojącego pośrodku kubika kryjącego malutką toaletę. Wzdłuż regału na książki przebiegła granica między częścią ogólnodostępną (salonem i kuchnią z jadalnią) a prywatną (z sypialnią i garderobą). Udało się przy tym w aranżacji wnętrza mieszkania wyeksponować to, co najbardziej pociąga w historycznym klimacie kamienicy: odnowione okna skrzynkowe i ściany z odkrytą cegłą

Jasne wnętrza: biel i akcenty kolorystyczne

W aranżacji wnętrza mieszkania spokojną bazę tworzy biel. Mamy białe ściany i nowoczesne białe meble. Kolor biały plus ciemny odcień podłogi tworzą spójną całość. Biała kuchnia składa się z ciągu roboczego wzdłuż ściany oraz dodatkowej zabudowy przylegającej do ścian kubika. Białe meble powstały na zamówienie u sprawdzonego stolarza. Są idealnie dopasowane. Taflę szkła nad blatem roboczym zdobią wtopione źdźbła morskich traw, blat jest wykonany z corianu. Strefę jadalni zaznacza pełen energii obraz Anety Ziomkowskiej, powieszony na ścianie z odkrytej cegły pomalowanej na biało. Mimo otwartej przestrzeni przy niewielkim stole panuje ciepła, kameralna atmosfera.
„Meblowanie” sypialni ograniczyło się do wyboru niezwykłych lamp Uto marki Foscarini z gumy silikonowej (Exclusive Lights). Podświetlany cokół z karton-gipsu zastępuje zagłówek i półkę, pozwala też wydobyć dekoracyjne walory ceglanej ściany. Skrzynki z powodzeniem zastępują stoliki nocne. Zamiast kolorowej tapety ścianę nad łóżkiem zdobi nieregularny rysunek oryginalnych cegieł pomalowanych śnieżnobiałą farbą. Oprócz żółtych lamp nie ma tu wyrazistych kolorów, więc cała odpowiedzialność za kolor w sypialni spoczywa na pościeli.