Jaskinia minimalisty

2018-11-28 14:53 Ewa Jagalska
Minimalistyczny apartament w Krakowie
Autor: Tom Kurek Święty spokój. W jednym miejscu ostro odcięty tynk spotyka się z poszarpanym betonem. – Szczelina podkreśla kontrast materiałów, kolorów i faktur, wzmocniony obecnością ikony przedstawiającej świętego Piotra. Wszystkie razem dają wrażenie spokoju, na którym zależało właścicielowi – mówi architekt. Inwestor zrezygnował z rozwiązań inteligentnego domu, nie chciał, by technologia go rozpraszała

Na ostatnim piętrze nowoczesnego apartamentowca architekt Karol Ciepliński z pracowni BLACKHAUS stworzył industrialny azyl, w którym surowy beton ukazuje czułą stronę swej natury. A może po prostu łagodnieje w obliczu sacrum?

Stojący w progu mieszkania ujrzy intrygującą zapowiedź stylu. Duże płaszczyzny szlifowanego betonu mocno zaakcentowano drewnem (ważącą ponad 300 kg belkę, która pełni funkcję półki pod lustrem, wnosiło sześciu krzepkich mężczyzn!) oraz naznaczono czernią (kratownica lustra, biegnąca po suficie linia oświetlenia i taboret, który formą przypomina japońską literę). W głębi jest jeszcze obraz. I koniec. Cisza. Tylko ci, których gospodarz zaprosi dalej, odkryją strefę wypoczynkową z oknami od podłogi do sufitu, z których roztacza się widok na Podgórze, a bliżej w dole na Wisłę, bo dom stoi przy bulwarach na Kazimierzu. 

Więcej o tym, jak mieszka Karol Ciepliński, przeczytasz w grudniowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021