Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym? Zobacz oryginalne mieszkanie przy Stoczni Gdańskiej

2024-04-17 8:29

To 45-metrowe mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy zostało zaprojektowane w stylu industrialno-minimalistycznym. Architektka wnętrz Anna Burzyńska z pracowni Noomistudio inspirację zaczerpnęła z wyjątkowej lokalizacji apartamentu. - Mieszkanie znajduje się w okolicach Stoczni Gdańskiej, dlatego zależało mi, aby wnętrze oddawało klimat otoczenia - mówi. Efekt? Sami zobaczcie!

Spis treści

  1. Apartament na wynajem w Gdańsku
  2. Oryginalna przestrzeń blisko Stoczni Gdańskiej
  3. Perfekcja w każdym calu!
  4. Industrialna łazienka

Apartament na wynajem w Gdańsku

Nie bez powodu DockYard Apartment został zaprojektowany w stylu industrialno-minimalistycznym. Tak urządzone wnętrze idealnie koresponduje ze Stocznią Gdańską, która znajduje się w pobliżu. Właśnie na tym zależało projektantce Annie Burzyńskiej - apartament miał oddawać klimat otoczenia, być funkcjonalny i wyglądać oryginalnie.

- Chciałam, aby poza czarnymi akcentami charakterystycznymi dla stylu industrialnego, pojawił się kolor zielony inspirowany gdańskimi dźwigami stoczniowymi oraz odcienie zgaszonej czerwieni, rudości charakterystycznej dla architektury gdańskiej. Zależało mi również na tym, aby we wnętrzu pojawiły się różne faktury: gładkie, chropowate oraz surowe, nawiązujące do klimatu stoczniowego - podkreśla architekt wnętrz Anna Burzyńska, założycielka pracowni Noomistudio.

DockYard Apartment
Autor: Zdjęcia: INKADR Natalia Kaczmarek/Projekt: Anna Burzyńska Noomistudio

Oryginalna przestrzeń blisko Stoczni Gdańskiej

Jak podkreśla Anna Burzyńska, cała podłoga oraz ściana za wezgłowiem w sypialni wykonana została z mikrocementu wykonanego przez firmę ltl-hudson, co miało w założeniu stanowić bazę do tego, co znajdziesię na ścianach.

- Aneks kuchenny połączony z salonem zajmuje całą ścianę, dlatego zdecydowałam się na wykorzystanie w tym miejscu materiału scalającego całą przestrzeń. W tym celu – między szafkami kuchennymi a okapem – zastosowałam charakterystyczny fornir kamienny. Szukałam takiego arkusza, który zawierałby w sobie wszystkie kolory wykorzystane w mieszkaniu - zaznacza architekt Anna Burzyńska.

DockYard Apartment
Autor: Zdjęcia: INKADR Natalia Kaczmarek/Projekt: Anna Burzyńska Noomistudio

Perfekcja w każdym calu!

Projektantka dużą uwagę poświęciła detalom. Półka ścienna pomiędzy okapem oraz szafką RTV posiada specjalne rurki stalowe mocowane do sufitu. Ciekawym elementem jest również szyba ryflowana od firmy Loft87 oddzielająca salon od sypialni.

- Ten prosty zabieg powiększył optycznie salon oraz doświetlił miejsce pracy w sypialni. W salonie zastosowałam sofę Noraw kolorze zielonym z funkcją spania firmy Optisofa. Ten mocny kolorystyczny akcent nadaje wnętrzu nietuzinkowego charakteru - mówi.

DockYard Apartment
Autor: Zdjęcia: INKADR Natalia Kaczmarek/Projekt: Anna Burzyńska Noomistudio

Wszystkie wykorzystane w projekcie elementy zabudowy zaprojektowała Anna Burzyńska. Zostały wykonane przez lokalnego stolarza, dzięki temu wnętrze jest niepowtarzalne i oryginalne

- Zadbałam o to, aby wszystkie lampy były w jednolitym czarnym kolorze, w minimalistycznym stylu, dzięki czemu tworzą spójną całość. W projekcie użyłam oświetlenia firmy firmy Nowodvorski oraz Nordlux - dodaje.

Układ wnętrza apartamentu zainspirował projektantkę, aby wyeksponować długi przedpokój. Dzięki pomalowaniu ściany wejściowej oraz sufitu na czarny kolor salon został optycznie oddzielony od korytarza, co daje ciekawy efekt wizualny.

Dużą uwagę Anna Burzyńska poświęciła również stylizacji wnętrza. Wykorzystała dodatki, które nie przytłoczyłyby wnętrza, tylko podkreśliły jego loftowy charakter. Osiągnięcie tego efektu umożliwiły produkty Lumanndesign oraz H&M Home.

Industrialna łazienka

Na uwagę zasługuje również projekt łazienki. W przestrzeni prysznicowej zastosowano wielkoformatowe płytki imitujące Corten marki Marazzi. Pozostałe płytki nawiązują do betonu, który ma charakterystyczne drobinki w kolorze terakoty od firmy Porcelanosa.

- Umywalka firmy Omnires zamontowana na specjalnym stelażu nadaje wnętrzu lekkości, wpisując się w industrialno-minimalistyczny klimat całości - podkreśla Anna Burzyńska.

Industrialne wnętrze. Mieszkanie urządzone jak loft

Odwiedź Noomistudio na Facebooku i Instagramie

 Fotograf: INKADR Natalia Kaczmarek

CZYTAJ: Jak urządzić małą łazienkę w bloku? Te aranżacje Was zaskoczą!