Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią? Zaglądamy do domu pod Tarnowem

2023-10-26 8:58

Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią? Sprawdzamy, jak to zrobiono w domu pod Tarnowem, w którym mieszka czteroosobowa rodzina. Wszystkie pomieszczenia się przenikają i tworzą jedną dużą strefę dzienną.

Spis treści

  1. Kuchnia: kaszmir z drewnem
  2. Jadalnia: most między kuchnią i salonem
  3. Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią?

Kuchnia: kaszmir z drewnem

W części kuchennej strefy dziennej podłogę wyłożono szarym gresem. Meble natomiast to połączenie dwóch kolorów: ciepłego beżu o delikatnej oliwkowej poświacie zbliżonego do koloru ścian, które są jednak od niego o kilka dobrych tonów jaśniejsze. Górne szafki wykonano z forniru z orzecha amerykańskiego. 

W odcieniu beżu jest również wyspa, którą wykończono, podobnie zresztą jak pozostałe meble kuchenne, czarnym, granitowym blatem. Nad nią zawisły designerskie lampy (Gubi), a obok niej ustawiono lekkie, aczkolwiek stabilne krzesła barowe.

Architekci wraz z inwestorami nie zdecydowali się na pełen ciąg wiszących szafek kuchennych i całkowite zabudowanie nimi okna. Dzięki temu zabiegowi udało się uzyskać wrażenie lekkości tej części strefy dziennej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kuchnia w kolorze kaszmiru. Z drewnem to połączenie idealne! Zdjęcia

Pełna zabudowa zresztą wcale nie była konieczna. Kuchnia bowiem jest połączona ze spiżarką, do której wchodzi się przez szklane drzwi, więc wszystkie zapasy, niewymiarowe AGD itp. mogą być schowane właśnie tam.

Dodatkową ozdobą tego pomieszczenia jest nierzucająca się w oczy, przedstawiająca gęsi tapeta.

Przytulny dom pod Tarnowem
Autor: Projekt: MM Architekci: Małgorzata Bacik, Andrzej Baci, autor zdjęć: Yassen Hristov, stylizacja sesji : Anna Bacik

Jadalnia: most między kuchnią i salonem

Jadalnia znajduje się między salonem a kuchnią. Jednocześnie ją łączy, ale też stanowi między nimi granicę. W tym pomieszczeniu gres na podłodze został jednak zastąpiony olejowanymi dębowymi deskami. 

Tuż obok schodów zabezpieczonych szklaną balustradą stanął spory stół, który może pomieścić nawet 10 osób. Wykonano go na zamówienie. Obok niego ustawiono krzesła na czarnych nogach o szarej, welurowej tapicerce.

Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią?

Nieodzowną częścią tego pomieszczenia z pewnością jest ogród, który wdziera się do środka przez spore przeszklenia. Strop salonu jest wysoki, przez co wpada tam dużo naturalnego światła. 

Przytulny dom pod Tarnowem
Autor: Projekt: MM Architekci: Małgorzata Bacik, Andrzej Baci, autor zdjęć: Yassen Hristov, stylizacja sesji : Anna Bacik

Ściany pomalowano tym samym kolorem co w kuchni. Moc nadały mu dodatki: czarne nogi od stołów, lampy czy obraz Zbigniewa Nowaka pt. “Palaczka”, który zawisł nad szarym, wygodnym narożnikiem. Ten tradycyjnie stanął naprzeciwko ściany telewizyjnej. Na szarym dywanie obok kanapy ustawiono stolik kawowy o szklanym blacie. 

  • Projekt: MM Architekci: Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik
  • Autor zdjęć: Yassen Hristov
  • Stylizacja sesji : Anna Bacik 
  • Partner sesji: Dekorian Home

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Przytulne mieszkanie w Gdańsku. Neutralna baza koi i wycisza

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...