Jak urządzić mieszkanie w stylu boho? Zielona kuchnia to dobry wybór!

2023-10-23 8:55

Właścicielka tego 90-metrowego mieszkania kocha podróże. Chociaż jej bazą jest Warszawa, kiedy tylko może, planuje jakiś wyjazd. Szukając inspiracji, jak urządzić swoje mieszkanie, znalazła ją... na spacerze. Kolor liści stał się punktem wyjścia do stworzenia aranżacji w stylu boho z akcentami w barwie oliwki. Jak urządzić mieszkanie w stylu boho? Zobaczcie! Zielona kuchnia to istna perełka!

Spis treści

  1. Zielona kuchnia: inspiracje wprost ze spaceru
  2. Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?
  3. Nuta art déco w łazience
  4. Przytulna sypialnia
  5. Jak urządzić mieszkanie w stylu boho? Inspiracje

Zielona kuchnia: inspiracje wprost ze spaceru

Życzeniem inwestorki było, aby jej dom przypominał jej o odbytych podróżach. Zdecydowała się zachować w jego wnętrzach otwartą przestrzeń.

Całe mieszkanie zostało urządzone w stonowanych, jasnych kolorach — głównie bieli połączonej z naturalnym drewnem. Nie da się jednak nie zauważyć przewijającego się odcienia stłumionej zieleni. Jest widoczny prawie w każdym pomieszczeniu!

– Właścicielce bardzo zależało na zielonej kuchni. Wybór odpowiedniej barwy stanowił jednak wyzwanie. Pewnego dnia przyniosła do naszej pracowni zebrane przez siebie liście, które stały się inspiracją do dominującego w mieszkaniu odcienia – zdradzają Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z WZ Studio.

Przeczytaj także: Klaudia kocha styl boho i... sznurek do makramy. Zaglądamy do jej 60-letniego domu z historią na Roztoczu

Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Strefę dzienną tworzą zielona kuchnia, jadalnia oraz salon. Całą tę przestrzeń pokryła podłoga ułożona w klasyczną jodełkę. Jednak na pierwszy plan wybija się właśnie zieleń kuchni, która nadaje całemu wnętrzu świeżości.

W salonie pojawia się ponownie w postaci pojemnej szafy, która stanęła obok szarej kanapy. Dyskretnymi nawiązaniami do niej są dodatki w postaci poduszek. 

90-metrowe mieszkanie na warszawskiej Pradze
Autor: Projekt: WS Studio: Ada Skwira i Małgorzata Liebhart, fot. Pion Poziom

W salonie wzrok przykuwają wzrok drewniane belki przysufitowe, ale również masywny słup obłożony fornirem. Tego elementu konstrukcyjnego nie dało się usunąć, więc przekuto go w zaletę. 

Nuta art déco w łazience

Wchodząc do łazienki, trudni nie zwrócić uwagi na ciekawe, inspirowane stylem art déco lampy (model Calypso, Cotardi, które wiszą tuż obok wanny. 

Drewniana szafka pod umywalką nawiązuje do drewna, które widzimy pod wieloma postaciami w strefie dziennej. Szarość z kolei to motyw powtarzający się we wszystkich wnętrzach — w łazience akurat pod postacią płytek. 

Przytulna sypialnia

Sypialnia podobnie jak reszta mieszkania utrzymana jest w stonowanych barwach. Ściany pomalowano na ciekawy, jasny kolor, a tę za łóżkiem dodatkowo ozdobiono sztukaterią. Miękkości temu wnętrzu dodała mnogość materiałów: tapicerowany zagłówek, lekkie zasłony, pled oraz poduszki również w kolorze dobrze nam znanej zieleni.

90-metrowe mieszkanie na warszawskiej Pradze
Autor: Projekt: WS Studio: Ada Skwira i Małgorzata Liebhart, fot. Pion Poziom

Obok łóżka stanęła szafa w zbliżonym kolorze do ścian. W głębi pokoju widzimy również niewielką strefą do pracy, którą optycznie powiększono za pomocą lustra. 

  • Projekt: WZ Studio: Ada Skwira i Małgorzata Liebhart                                                             
  • Zdjęcia: Pion Poziom

Jak urządzić mieszkanie w stylu boho? Inspiracje

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwie identyczne łazienki na dwa sposoby. Jedną urządziła architektka, drugą redaktorka

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL
DIY. Bambusowy wachlarz nad łóżko w stylu boho – zrób to sam krok po kroku