Jak urządzić mieszkanie. Białe wnętrza nie są nudne

2010-04-15 2:00

Aneta, Michał i ich dwóch synów zdecydowali się na to mieszkanie ze względu na 100-metrowy taras. Zamówili projekt mieszkania  i sądzili, że otrzymają gotową koncepcję. Tymczasem uczestniczyli w fascynującym procesie aranżacji wnętrz i uczyli się, jak urządzić mieszkanie. Wystrój wnętrza zaczęli od hiszpańskich inspiracji, doszli do nowoczesnej bieli, mocnych barw i klasyków dizajnu. Stworzyli białe mieszkanie, pomimo iż założenia były zupełnie inne.

Właściciele spotkali się z architektkami Iwoną Ciecierską i Beatą de Nisau trzy lata temu, gdy planowali dom z ogrodem.  Zrezygnowali z niego jednak na korzyść przestronnego mieszkania, w którym namiastką ogrodu jest taras, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na ciekawy projekt mieszkania. Ze starej kamienicy w centrum miasta przeprowadzili się na Bemowo.  Z okien z jednej strony widać wiejski kościół, z drugiej panoramę Warszawy. Wtedy jeszcze nie wiedzieli jak urządzić mieszkanie, ale teraz mają pewność, że biała łazienka i biała sypialnia są dla nich bardzo dobre.

Jak urządzić mieszkanie. Biała kuchnia i wygodna jadalnia

Któregoś wieczoru Aneta i Michał zaprosili Iwonę Ciecierską do restauracji na kolację. Towarzyszył jej mąż, malarz Tomasz Ciecierski. Michał, szkicując na kartce, streścił pozostałym temat swojego doktoratu z matematyki i zamówił u Tomasza Ciecierskiego obraz na prezent dla promotorki. Grafika dla pani profesor jest malarskim zapisem tej kolacji. Oryginał trafił do niej, kopia, powiększona, zawisła na ścianie w jadalni. Czarna figura na obrazie wyjaśnia ideę doktoratu. Duży rozkładany stół wykonał według pomysłu Iwony Ciecierskiej stolarz Zbigniew Kuć. Mebel jest zrobiony z drewna i pomalowany na biało. Dzięki temu biała kuchnia stała się kompletna. Krzesła, kupione w Atak Design, to słynna „Series 7” - jeden z najbardziej znanych projektów Arne Jacobsena (Fritz Hansen), powstały w 1955 r.

Jak urządzić mieszkanie. Wybór koloru i mebli

Właściciele mieli początkowo całkowicie inny pomysł jak urządzić mieszkanie. Nie sądzili, że wraz z rodzeniem się wnętrza mieszkania, będzie ewoluował również ich gust. Nie przypuszczali, że w ich mieszkaniu powstanie biała łazienka czy biała sypialnia. Aneta, z wykształcenia iberystka, pracuje jako konsultantka HR. Michał jest dyrektorem technicznym w międzynarodowej korporacji. Ona, zafascynowana Hiszpanią, widziała w nowym mieszkaniu czerwień, kolor pomarańczy, ceramiczne płytki, klimat Południa. Obydwoje marzyli o przestronnych, nowoczesnych wnętrzach pełnych światła i pogody. Aneta i Michał myśleli, że w projekcie mieszkania będą mogli dokonać jedynie drobnych zmian. Tymczasem powstawanie wnętrza mieszkania było długotrwałym procesem. W dyskusjach mieli dużo do powiedzenia. Wspólnie z architektkami decydowali jak urządzić mieszkanie. Wybierali i kupowali meble - klasyki dizajnu. Anecie spodobał się pomysł białego regału z MDF-u. Iwona Ciecierska chciała, by białe były także inne meble i drzwi. Właściciele początkowo nie akceptowali białych drzwi. Zależało im jednak, by wszystkie sprzęty były optycznie lekkie, co przemawiało za bielą. Nie mogli przekonać się także do szarych ścian, twierdząc, że szary do nich nie pasuje. Dziś nie wyobrażają sobie innej barwy. Wszyscy byli zgodni co do tego, że we wnętrzu muszą być mocne kolory.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021