Izabela postawiła na pastele i róże. Zaglądamy z wizytą do jej kobiecej enklawy

2023-01-25 13:30

Dla Izabeli, specjalistki od profilaktyki zdrowotnej, równowaga między pracą a życiem prywatnym jest wyjątkowo ważna. Idealne warunki do odpoczynku od zabieganej codzienności znalazła na kameralnym podwarszawskim osiedlu – w cichej, zielonej okolicy.

Salon
Autor: Mariusz Bykowski Izabela zdecydowała się na zmiany w mieszkaniu – przede wszystkim zrezygnowała ze ściany wydzielającej kuchnię, której granicę wyznacza teraz wyspa. Pani domu lubi gotować dla rodziny i przyjaciół – przy stole, który można powiększyć o dwa dodatkowe blaty, mieści się aż dwanaście osób.

Swojego pierwszego mieszkania Izabela szukała rok. Kiedy znalazła w internecie opis planowanej w podwarszawskiej Lesznowoli inwestycji, postanowiła pojechać na miejsce przyszłej budowy. – Mimo że jeszcze nic tam nie było, od razu poczułam dobrą energię tej okolicy. Poza tym krajobraz dookoła był przepiękny – mówi właścicielka.

Zdecydowała się na mieszkanie o powierzchni 73 m², na parterze, z kilkudziesięciometrowym ogródkiem. Podjęcie decyzji na tak wczesnym etapie pozwoliło na wprowadzenie zmian w układzie funkcjonalnym lokalu, zanim deweloper zaczął realizację – dzięki temu Izabela uniknęła wyburzania ścian i po odebraniu kluczy od razu mogła zająć się urządzaniem mieszkania. Była do tego świetnie przygotowana – razem z Darią i Martyną, architektkami z biura Dash Interiors, przez rok pracowały nad koncepcją wystroju.

Prace wykończeniowe postępowały zgodnie z harmonogramem, nie było żadnej wpadki, wszystko kupiono, dostarczono i wstawiono do mieszkania w odpowiednim momencie. Izabela podkreśla, że wybierając lokalizację i urządzając wnętrze, myślała o stworzeniu miejsca przeznaczonego do efektywnego wypoczynku. Postawiła na jasną kolorystykę, naturalne materiały i praktyczne meble.

Całość jest niezwykle kobieca. To zasługa umiejętnie dobranych dodatków w pastelowych odcieniach różu i błękitu, miękkich tekstyliów oraz skomponowanych z wnętrzem dekoracji. – Otaczająca nas przestrzeń i widok za oknem mają ogromny wpływ na to, jak się relaksujemy. Tu jest idealnie – podsumowuje.

Izabela

Pracuje w firmie medycznej, zajmuje się profilaktyką zdrowotną. Ten temat jest jej bliski również prywatnie – przykłada dużą wagę do zdrowego trybu życia.

Izabela
Autor: Mariusz Bykowski

Przyjazny klimat

Mieszkanie jest słoneczne i ciepłe, dlatego Izabela (przeciwniczka klimatyzowanych pomieszczeń) zdecydowała się na lampę z wentylatorem. Dodatkowo przed nadmiernym nagrzaniem wnętrz chronią ciężkie zasłony uszyte z… tkaniny tapicerskiej.

Salon
Autor: Mariusz Bykowski

Detale w kobiecym stylu

Dodatki odgrywają istotną rolę w aranżacji mieszkania Izabeli. Jednym z nich jest obraz namalowany przez Darię Szczepanik specjalnie do tego wnętrza. Świece, miękkie poduszki i pledy wprowadzają atmosferę relaksu.

świeczki
Autor: Mariusz Bykowski

Triki optyczne

Fronty wysokiej zabudowy kuchennej mają dokładnie ten sam kolor co ściany. Taka jednolita płaszczyzna sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. Podobnie „działa” ściana na całej wysokości wykończona lustrami. Za nią znajduje się garderoba z pralnią i niewielkie pomieszczenie gospodarcze.

Kuchnia
Autor: Mariusz Bykowski

Zgodnie z zasadami

Wychowana w domu z oddzielną kuchnią Izabela marzyła o otwartej kuchni z wyspą. Zajmuje niewielką powierzchnię, ale jest bardzo ergonomiczna. Aby zaoszczędzić miejsce na blacie, właścicielka zdecydowała się na ekspres w zabudowie. Blat z białego Corianu można łatwo utrzymać w czystości.

Kuchnia
Autor: Mariusz Bykowski

Dla duszy i dla ciała

Urządzając mieszkanie, Izabela szukała inspiracji m.in. na zagranicznych portalach wnętrzarskich. Tapety-obrazy tak bardzo jej się spodobały, że za pomocą jednej z nich ozdobiła swoją sypialnię. – Według mnie ten motyw symbolizuje spokój, równowagę, samoświadomość, patrzenie w przyszłość oraz osiąganie celów – mówi. Nowoczesna toaletka z lustrem to dzieło zaprzyjaźnionego stolarza o artystycznym zacięciu.

Sypialnia
Autor: Mariusz Bykowski
Toaletka, sypialnia
Autor: Mariusz Bykowski
Spiek zamiast płytek
Daria Szczepanik, Martyna Kupis, DASH INTERIORS
Daria Szczepanik, Martyna Kupis, DASH INTERIORS

Do wykończenia ścian i obudowy wanny w łazience wybrałyśmy spiek kwarcowy, czyli naturalny materiał, będący mieszanką kwarcu, pigmentów ceramicznych, skał granitowych oraz skał osadowych. Charakteryzuje go wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, antypoślizgowość, odporność na wszelkie plamy. Idealnie sprawdza się w łazienkach czy kuchniach. Dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia dużego formatu, co pozwala na uniknięcie dużej liczby łączeń (fug).

Lustrzane odbicia

Podzielone lustro nawiązuje do tak samo wykończonej ściany w przedpokoju. Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym jest także lustrzany układ wzoru płyt ze spieku kwarcowego.

Łazienka
Autor: Mariusz Bykowski

Pokój kąpielowy

Elegancka łazienka zdecydowanie zasługuje na miano pokoju kąpielowego. Zmieściły się tutaj i wanna, i prysznic. Podłoga została wyłożona wielkoformatowymi płytami (identyczne zdobią kuchnię i przedpokój). Na ścianie i obudowie wanny – spiek kwarcowy.

Łazienka z wanną
Autor: Mariusz Bykowski
Plan mieszkania
Autor: Norbert Suchorzewski
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE