Industrialne, śląskie wnętrza nowego hotelu M23 w Katowicach. Hotel już otwarty

2024-01-29 10:44

W Katowicach otwarto w styczniu 2024 butikowy czterogwiazdkowy hotel M23. Nazwa nawiązuje do adresu, bo obiekt stanął w miejscu starej kamienicy właśnie przy ulicy Mariackiej Tylnej 23. Wnętrza hotelu zachwycają. Zaaranżowano je w pięknym industrialnym stylu.

Spis treści

  1. Nowy hotel M23 powstaje w Katowicach
  2. Wnętrza M23: Tu nowoczesność łączy się z tradycją
  3. Na Mariackiej 23 są sale konferencyjne, restauracja i pub

Nowy hotel M23 powstaje w Katowicach

Nowy hotel powstał na Mariackiej w Katowicach. Mieści się w rozbudowanej od strony Mariackiej Tylnej starej kamienicy. Jej część wyburzono, część rozbudowano. Inwestorem jest tyska firma Ewimex.Sam hotel zaczął już przyjmować rezerwacje i zapowiada że otwarcie M23 odbędzie się pod koniec 2023 roku.

To szczególny obiekt, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Widać to i w modernistycznej fasadzie budynku, jak i w jego wnętrzach.

Czytaj też: Balustrada schodowa. Jaka lepsza, ażurowa czy szklana?

Wnętrza M23: Tu nowoczesność łączy się z tradycją

To szczególny obiekt, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Widać to i w modernistycznej fasadzie budynku, jak i w jego wnętrzach.A te są zachwycające i stworzone z myślą o miejscu, w którym znajduje się czterogwiazdkowy hotel. To Śląsk, i to Śląsk właśnie stał się jak widać, motywem przewodnim dla projektantów wnętrz tego obiektu.

Do dyspozycji gości przygotowano 42 pokoje tematyczne. Wystrój zależy od piętra. Jest tam:

  • Piętro Górnictwo
  • Piętro Huta
  • Piętro Kolej
  • Piętro Człowiek
  • Piętro Art

Do tych motywów nawiązuje wystrój pokoi hotelowych M23. Są tam elementy industrialne, stylizowane koła zamachowe na ścianach, czerń, cegła. Jak to na Śląsku.

Na Mariackiej 23 są sale konferencyjne, restauracja i pub

Hotel M23 będzie miał także w swojej ofercie dwie sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Oczywiście jest też restauracja, w której można się spodziewać nowoczesnych akcentów z kuchni śląskiej i międzynarodowej w spektakularnie dobranej kompozycji.Powstał tu także klimatyczny pub, umiejscowiony w zabytkowych wnętrzach hotelu. Jest utrzymany w klimacie steampunkowym.

Jeśli goście będą chcieli się zrelaksować, będą mieli do dyspozycji strefę spa z jacuzzi, sauną infrared i i zabiegami relaksacyjnymi.

LOFTOWE MEBLE DO SALONU NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE. SPRAWDŹ NASZE INSPIRACJE

Nasi Partnerzy polecają