Gdzie postawić biurko? BIURKA ZDJĘCIA: 15 wnętrz z miejscami do pracy

2013-08-09 13:02 Bożena Kowalewska

Jakie biurka są ładne? Biurka zdjęcia: inspiracje na miejsca pracy w domu. Radzimy, gdzie postawić biurko, by nie szpeciło wnętrza. Jak wydzielić w pokoju miejsce na biurko, tak by salon był wygodny dla wszystkich domowników. Ponadto miejsce do pracy w mieszkaniu powinno odzwierciedlać nasz gust. 

Biurka powinny być ładnym meblem w domu. Jakie wybrać biurka - obejrzy zdjęcia. Zebraliśmy 15 aranżacji miejsc pracy w mieszkaniu i pomysłów na ładne biurka. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem, pracując, oddając się rozrywce, czy robiąc zakupy przez Internet. Najwyższa pora na urządzenie wygodnego miejsca na komputer, ustawiając biurko. Nie trzeba wiele, wystarczy wybrać ładne biurko, stolik lub sekretarzyk, kilka szuflad i półek w ulubione kolory i dodatki. Jeśli nie mamy pokoju, w którym możemy urządzić gabinet, najlepiej postawić biurko w salonie, jadalni, we wnęce w kuchni lub w przedpokoju. Wydzielone miejsce na biurko musi zachować spójną stylistykę wnętrza, w którym się znajduje.

Biurka: miejsce pracy w domu

Jeśli nie masz komputera, też potrzebujesz biurka lub sekretarzyka, przy którym spokojnie zrobisz domowe rachunki, ułożysz menu na następny tydzień. A może piszesz pamiętnik? Najlepiej wygospodarować spokojny zakątek ze wspólnej przestrzeni. Biurko może być w salonie, jadalni, we wnęce w kuchni lub w przedpokoju. Odradzam wprowadzanie komputera do sypialni, ale samo biurko z powodzeniem można w niej ulokować. Zaplanowanie i urządzenie takiego miejsca do pracy w mieszkaniu ze schowkami na dokumenty wprowadzi porządek. W miarę możliwości spróbujmy nieco oddzielić biurko od reszty wnętrza. Sprawdzi się parawan, niski regał lub duża roślina. Wyposażenie kącika do pracy dopasuj do stylu całego wnętrza albo przeciwnie, wprowadź elementy kontrastowe. Zrób to tak zręcznie, żeby pokój nadal pozostał oazą harmonii i spokoju. Na biurku i wokół niego umieść przedmioty, które lubisz i patrzysz na nie z przyjemnością.

Gdzie postawić biurko w pokoju?

Najlepiej ustawić biurko prostopadle do okna. Dzięki temu możesz korzystać z naturalnego światła, a także zrelaksować wzrok. Wystarczy przenieść go z monitora na widok za oknem. Nadmiar dziennego światła może oślepiać i odbijać się od ekranu. Przyda ci się roleta do zasłaniania okna. Pracując wieczorem, koniecznie zapalaj lampę na biurku. Korzystanie wyłącznie z blasku monitora męczy oczy. Lampę biurkową ustaw po lewej stronie (jeśli jesteś praworęczna) tak, aby nie oświetlała ekranu.