Feng Shui w mieszkaniu: kariera i sukces dzięki dobrej aranżacji wnętrza!

2013-03-14 11:49

Feng shui w mieszkaniu: radzimy jak urządzić mieszkanie według zasad feng shui, aby odnieść sukces i zrobić karierę. Najpierw musimy zacząć od gruntownego sprzątania, gdyż podstawowa zasada feng shui we wnętrzach to porządek!

akwarium
Autor: Mariusz Bykowski

Pierwsza zasada feng shui w mieszkaniu to porządek - bez względu, którą ze sfer życia chcemy poprawiać. Gromadzone niepotrzebne przedmioty, z którymi nie potrafimy się rozstać nie pozwalają nam na pozytywne zmiany. Urządzając mieszanie według zasad Feng Shui przede wszystkim należy rozrysować plan mieszkania i nałożyć na niego siatkę Ba Gua. Jest ona podstawą planowania aranżacji przestrzeni w Feng Shui. Podzielona jest na 9 równych części. Każda przedstawia inną dziedzinę życia. Siatkę Ba Gua należy nakładać na plan mieszkania, tak aby wejście do mieszkania znajdowało się na linii Strefy Wiedzy (8), Strefy Drogi Życiowej (1) i Strefy Przyjaciół (6). Odpowiednie dobranie kolorów oraz przedmiotów (tzw. remediów) dla każdego obszaru pomoże w zachowaniu harmonii w życiu lub poprawieniu tego, co nam nie wychodzi.

Feng Shui: kariera

Za rozwój naszej kariery odpowiadają 3 strefy – przed wszystkim 1 Droga, zwana Strefą Pracy i Kariery i 9 Sława, zwana Strefą Sławy i Reputacji. Ważna jest też strefa Przyjaciół, ponieważ nie dotyczy ona tylko naszych przyjaciół, ale też wszystkich osób, które są naszymi „aniołami’ i pomagają nam w życiu – przykładowo taką osobą może być opiekunka do dziecka, która swoją pracą ułatwia nam codzienne życie.

Droga (1) – Strefa Pracy i Kariery – to miejsce odpowiedzialne za wybór naszej drogi życiowej, dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie tam czegoś, co symbolizuje nasze marzenia i plany. Przykładowo – jeśli ktoś marzy o zostaniu tancerką, to dobrze byłoby powiesić tam obraz, czy figurkę  tancerkę przedstawiającą.

To też znakomite miejsce do pokazania dyplomów, czy nagród świadczących o naszych kwalifikacjach, czy umiejętnościach.
Jeżeli nie robisz tego, o czym marzysz od lat, nie możesz trafić na upragnioną „ścieżkę” zawodową, to może znaczyć, że w Twoim domu należy poprawić coś w Strefie Kariery. Tą strefą rządzi żywioł i energia wody, dlatego kolory z wodą związane powinny się tam znaleźć – granatowy, niebieski, turkusowy, a także kolory czarny i biały. Możemy pomalować na taki kolor ścianę, czy drzwi, powiesić lub ustawić jakieś przedmioty w kolorach wody. Ustawić  przedmioty metalowe lub szklane.
Znakomity będzie ten obraz przedstawiający wodę – należy jedynie pamiętać, że ma być to woda płynąca, a nie stojąca (stawik porośnięty rzęsą), bo przecież nie chcemy, żeby i nasza karierą stanęła w miejscu.

Feng Shui: sława

Sława (9) – Strefa Sławy i Reputacji – nierozerwalnie związana z wyborem drogi życiowej – przecież chcemy, by nasze wysiłki zostały zauważone i nagrodzone, czy to awansem, podwyżką, uznaniem przełożonych, bądź nawet sławą.

Tą strefą rządzi żywioł ognia. Zatem tu powinny znaleźć się kolory ognia, a także wszelkie światło –piękne  lampy, świece, kominek, itd. Kształt związany ze strefą sławy to trójkąt, dlatego można tu umieścić wszelkie trójkątne i spiczaste przedmioty. To jedyne miejsce, gdzie dozwolone jest stawianie kaktusów, zwykle, że względu na kolce, kaktusy nie są roślinami feng shui.
Niedobre w tym miejscu będą wszelkie symbole i remedia związane z wodą.

Feng Shui: przyjaciele

Strefa Pomocnych Przyjaciół – tu umieszczamy zdjęcia naszych przyjaciół, także zdjęcia z podróży, czy zdjęcia miejsc, do których chcielibyśmy pojechać. To też znakomite miejsce na figurki świętych, aniołów, itd. Znakomicie podziała też, jeśli jesteśmy zaangażowani w jakieś działania charytatywne – czy jest to praca na rzecz jakiejś organizacji, czy wspieranie osoby, czy instytucji datkami.

Wszystkie te zabiegi mają spowodować, aby nasza droga życiowa rozwijała się zgodnie z naszymi pragnieniami i by nasze starania i wysiłki były należycie docenione, a ludzie wokół nas przyjaźni i pomocni. Należy jednak pamiętać, że nic nie stanie się tylko dlatego, ze pomalujemy drzwi na niebiesko albo postawimy czerwoną świecę w odpowiednim miejscu – przede wszystkim potrzebna jest determinacja, chęć pracy nad sobą, pracowitość i pomysł na siebie.