Elegancki dom ze szklanymi ścianami. Luskusowe spa, sztuczne jezioro i wodospad w ogrodzie

2024-01-17 14:13

Dom leży w malowniczej zielonej okolicy na obrzeżach dużego miasta. Właściciele mają do dyspozycji plażę, wodospad i sztuczne jezioro. To wszystko zainspirowało architektki z pracowni KOiKO Design do zaprojektowania luksusowego, przytulnego wnętrza z dużą ilością drewna. Natura przeniknęła do środka, nadając wnętrzom niepowtarzalny charakter.

Spis treści

  1. Otwarta strefa dzienna
  2. Strefa wellness
  3. Strefa prywatna
  4. Spektakularna klatka schodowa
  5. Przepis na ciepłe i eleganckie wnętrze. 250-metrowy dom w stylu nowoczesnym

W nowoczesnych wnętrzach dominują brązy, rudości i subtelna zieleń, której kolor powielono w salonie na ogromnej modułowej sofie. Główną inspiracją dla projektantek z pracowni KOiKO Design, byli przyszli mieszkańcy, ich styl życia, preferencje oraz piękno otaczającej dom przyrody.

Architektki rozpoczęły pracę nad projektem od zmian w układzie funkcjonalnym. Najbardziej znaczące z nich miały miejsce w strefie spa i na piętrze.

Otwarta strefa dzienna

Z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią można podziwiać piękny ogród (jest to możliwe dzięki przeszklonym ścianom), oraz klatkę schodową. Wnętrze emanuje spokojem i eleganckim luksusem.

Centralnym punktem salonu jest imponująca zielona sofa modułowa UMO polskiej marki Nobonobo, na której właściciele domu z przyjemnością odpoczywają. Industrialny żyrandol współgra z miękkością sofy i subtelną balustradą schodów.

Strefa wellness

Właściciele marzyli o prywatnym spa. Powstało luksusowe miejsce z wanną z hydromasażem, telewizorem osadzonym za eleganckim szkłem weneckim, elektrycznym kominkiem parowym oraz tarasem z jacuzzi.

Architektki konsekwentnie wykorzystały naturalne materiały, takie jak drewno, kamień i stara cegła, tworząc jedyne w swoim rodzaju, komfortowe domowe spa. Ze spa wychodzi się na taras z jacuzzi, rozciąga się stąd malowniczy widok na plażę i wodospad ogrodowy.

Strefa prywatna

Sypialnia, podobnie jak i sąsiadująca z nią łazienka miały łączyć funkcjonalność z szykowną elegancją. W sypialni wzrok przyciąga kominek, zgodnie z założeniami miał być najważniejszy w pomieszczeniu, majestatyczny, i tak się stało. Duże wrażenie robi też miedziany tapicerowany zagłówek łóżka.

Spektakularna klatka schodowa

Na wyjątkową uwagę zasługuje konstrukcja schodów. Ogromny spocznik, wsparty dwoma ścianami konstrukcyjnymi oraz podwieszany panel, który pełni funkcję ściany telewizyjnej, stanowią istotny element architektoniczny. Kształt nowoczesnej lampy wiszącej nawiązuje do tradycyjnego żyrandola.

Przepis na ciepłe i eleganckie wnętrze. 250-metrowy dom w stylu nowoczesnym

Ukryte drzwi i dodatki, opowiadają architekci wnętrz WZ Studio