Elegancka i ponadczasowa aranżacja: apartamentu w Bydgoszczy

2016-03-14 17:20

Modernistyczny projekt wnętrza apartamentu, podkreślony naturalnymi materiałami. Aranżacja apartamentu to połączenie drewna, bieli i szarości. Co sprawia że wnętrze ma charakter ponadczasowy? Zobacz ciekawą aranżację autorstwa pracowni INTERNO.

Spis treści

  1. Aranżacja apartamentu: dobór materiałów wykończeniowych
  2. Elegancka aranżacja wnętrza: konsekwencja

Apartament o powierzchni 110 m2 mieści się na piątym piętrze nowej inwestycji deweloperskiej w Bydgoszczy. Głównym założeniem projektu wnętrza było stworzenie przestrzeni modernistycznej, połączonej z naturalnymi materiałami. Już od progu czuć nutę nowoczesności - w wydaniu eleganckiej i ponadczasowej aranżacji apartamentu. Projekt wnętrza: pracownia INTERNO.

Aranżacja apartamentu: dobór materiałów wykończeniowych

Typowe dla wnętrz nowoczesnych apartamentów faktury, zostały zestawione z naturalnym drewnem, które wniosło ciepło do aranżacji. Połączenie drewna, bieli i szarości z malowaną na czarno stalą, tworzy spójną całość wystroju wnętrza oraz daje wrażenie konsekwencji w całym mieszkaniu. Długi korytarz prowadzi nas do otwartej przestrzeni salonowo-kuchennej, którą uzyskano, wyburzając większość ścian. W salonie w apartamencie dominuje ogromny stół, nadając wnętrzu rodzinnego charakteru. To wokół niego, zgodnie z temperamentem Pani domu, toczy się życie. Podobnie jak większość mebli w apartamencie, został on wykonany według indywidualnego projektu. Prosta forma – fornirowany dębem blat oparty na metalowym stelażu doskonale wpisuje się w klimat wnętrza, a wiszące nad nim lampy - szczypta włoskiego designu – dopełniają całość. Kuchnię w aparatmencie stanowi biała, nowoczesna zabudowa kuchenna, malowana na wysoki połysk. Lakierowane fronty odbijają światło i mimo, że zajmują całą ścianę, nie narzucają się swoją obecnością. W salonie we wnętrzu apartamentu - główną rolę gra duża, czterometrowa sofa, zaprojektowana pod wymiar, ze specjalnie dobranej wełnianej tkaniny. Z tej samej kolekcji uszyte zostały lniane woale i zasłony w odcieniu morskiego błękitu. Ciepła dodaje biokominek, obudowany ciemną płytką imitującą marmur. Powstał on we wnęce pomiędzy kominami i stał się głównym punktem salonu.

Elegancka aranżacja wnętrza: konsekwencja

W sypialni w apartamencie króluje stylowa, vinylowa tapeta, nadając aranżacji elegancji. Wykonane na zamówienie przez rodzimych producentów – tapicerowane łóżko – dodaje przytulności pomieszczeniu. Przez otwartą garderobę, można przejść do prywatnej łazienki. Łazienka w prezentowanym na zdjęciach apartamencie to ukłon w stronę szlachetnej elegancji: marmurowa czerń, wielkoformatowe płytki, chrom i mozaika. Całość wykończona drewnem, włoskimi lampami i ceramiką – konsekwentnie nawiązuje do reszty mieszkania. Cały apartament został przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, tu nic nie jest przypadkowe. Linia światła w holu, linia klamek, stelaży, lamp, uchwytów to detale, które nadały ostateczny sznyt wnętrzu.

Nasi Partnerzy polecają