MM 5/2018 - Dom w skali mikro: Aleksandra Remiszewska

2018-03-28 12:07 Agnieszka Wrodarczyk

Ola i Sebastian nie lubią rozmachu, więc decydując się na budowę domu, świadomie wybrali niewielki projekt. Na 80 m2 z powodzeniem zmieścili cały swój świat.

Aleksandra zawsze kochała granaty i niebieskości – w dzieciństwie napatrzyła się na włocławski fajans u babci. To od niej nauczyła się dbałości o detale. We wspomnieniach przetrwały babcine falbanki, błękitna kratka i ciepłe ciasto na stole.

W rodzinie siła

Oboje z Sebastianem byli zgodni co do tego, że po studiach wrócą do rodzinnego Opoczna. Pragnęli być blisko rodziny i przyjaciół. Dlatego, gdy tylko pojawił się pomysł zagospodarowania działki graniczącej z domem rodziców, nie wahali się ani chwili. Kiedy architekt dokonywał ostatnich szlifów w projekcie bryły, Ola już myślała o wnętrzach. Fundamenty wykopali jeszcze bez ekipy, za to
z pomocą najbliższych. Ściany postawili murarze, ale cała reszta powstała w wyniku rodzinnej współpracy. W pocie czoła na budowie uwijali się Sebastian, jego tata, jak również tata Oli.    

Pędzle w ruch

Gdy zakończył się etap ciężkich prac, Aleksandra mogła przystąpić do działania. Miała już przemyślaną wizję, ale często ceny wymarzonych mebli ścinały z nóg. Wtedy przerabiała to, co było pod
ręką. Rodzina i przyjaciele podarowali im sporo funkcjonalnych sprzętów, piękny stół odnalazł się w komórce, a stolik kawowy powstał ze szkolnej ławki. Przez kilka miesięcy Ola nie rozstawała się z farbą i pędzlami – jeśli akurat nie malowała mebli czy lodówki, to właśnie tworzyła kwitnące obrazy (w przerwach szyjąc kapy i poduszki!). Dziś wszyscy są zadowoleni z efektów. Dzięki intensywnej pracy i wsparciu najbliższych powstał dom, o jakim zawsze marzyli – sielski i przytulny, jak z babcinych opowieści.


Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021